REKLAMA

29. Finał WOŚP w Rzeszowie. Zebrano ponad 200 tys. zł (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Mimo obostrzeń wywołanych koronawirusem, ponad 200 tysięcy złotych zebrały rzeszowskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do końca poniedziałku trwa jeszcze zbiórka do e-skarbonki, a 10 lutego zakończą się charytatywne aukcje WOŚP na Allegro.

144782828_2691248570999299_3668256232165094314_o

31 stycznia odbywał się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP przeznacza środki na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W samym Rzeszowie na ulicach pojawiło się 130 wolontariuszy ze sztabu przy Młodzieżowym Domu Kultury i 25 wolontariuszy ze sztabu rzeszowskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce, którym towarzyszyło 36 piesków. Rzeszowscy wolontariusze zbiórkę do puszek rozpoczęli od przemarszu z Alei pod Kasztanami na Rynek.

 

W Rzeszowie zebrano łącznie ponad 200 tysięcy złotych

Kwota zebrana przez wolontariuszy w sztabie przy MDK w Rzeszowie, to 136 242,40 zł, w e-skarbonce do godziny 18:00 wpłacono 17 134 zł.

Największa puszka w naszym sztabie to ponad 5100 złotych. Najmłodszym wolontariuszem był 11-letni Ignaś, który zebrał 2245,10 zł – poinformowała nas Ewa Kordas, koordynator sztabu WOŚP w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie.

 

Wolontariusze sztabu rzeszowskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce zebrali 56 285,44 zł.

Cieszymy się, że mimo panującej pandemii, braku głównej sceny i innych ograniczeń udało nam się zebrać kwotę większą niż w ubiegłym roku. W zbiórce pomagali nam także członkowie Związku Kynologicznego w Polsce, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w zbiórce, ale udostępnili przedmioty oraz usługi, które cieszyły się na aukcjach niezwykłą popularnością. Największe zainteresowanie było przejazdami psimi zaprzęgami (3 przejazdy), które osiągnęły łącznie ponad 2000 złotych na aukcji – przekazał nam Paweł Zaręba – członek sztabu przy Związku Kynologicznym w Polsce oddział w Rzeszowie.

W kwestowaniu na terenie Rzeszowa, w sztabie Związku Kynologicznego brali udział członkowie rzeszowskiego oddziału związku, którzy na co dzień mieszkają w Stalowej Woli, Dębicy, czy Krakowie, a na zbiórkę przyjechali  specjalnie ze swoimi psami.

Najmłodsza wolontariuszka w naszym sztabie to 14-letnia Emilia, której towarzyszył Berneński Pies Pasterski o imieniu Freddie. Emilia kwestowała najdłużej z wszystkich, bo ponad 12 godzin i zebrała najwięcej do swojej puszki, osiągając kwotę 5000,65 zł – zdradza Paweł Zaręba.

W zbiórce pomagało nam łącznie 36 psów oraz psie maskotki z Psiego Patrolu, których przebrania użyczyła nam rzeszowska Przebieranka – dodaje członek sztaby przy Związku Kynologicznym.

Do końca poniedziałku trwa jeszcze zbiórka do e-skarbonki MDK w Rzeszowie, a 10 lutego zakończą się charytatywne aukcje WOŚP na Allegro.

 

Oprac. Kacper Ciuba

Zdjęcia dzięki uprzejmości Związku Kynologicznego w Polsce Oddział w Rzeszowie


01-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.