REKLAMA

Żywa legenda Asseco Resovii kończy karierę! Perłowski grał w Rzeszowie przez 14 lat!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Z Asseco Resovią był związany od 14 lat. Sięgał razem z rzeszowskim klubem po trzy Mistrzostwa Polski. Łukasz Perłowski ogłosił, że po tym sezonie kończy sportową karierę.

Przechwytywanie_59

Foto: YouTube / kanał: Asseco Resovia Rzeszów

Chciałbym z całego serca podziękować kibicom, którzy wspierali Asseco Resovię przez te wszystkie lata. Wasza wiara niosła nas do najważniejszych zwycięstw, a także podnosiła na duchu w gorszych chwilach. W trakcie tych czternastu lat wspólnie świętowaliśmy sukcesy i tytuły mistrzowskie – powiedział Łukasz Perłowski. – Chciałbym równie mocno podziękować za to, jak przyjęliście mnie w hali Podpromie, kiedy stanąłem po drugiej stronie siatki w barwach Espadonu Szczecin. Dla Was byłem i juz zawsze będę Resoviakiem! Moje serce bije dla tego Klubu. Jestem z tego ogromnie dumny i z całego serca wszystkim dziękuję – zakończył Perła.

Łukasz Perłowski pochodzi ze Strzyżowa. Tam też rozpoczął swoją siatkarską karierę. W latach 2002-2004 występował w barwach MKS-u Wisłok Strzyżów. Później przeszedł do Asseco Resovii. W Rzeszowie spędził 14 lat swojej kariery. Wyjątkiem był sezon 2016-2017, kiedy to trafił na wypożyczenie do szczecińskiego Espadonu.

Popularny Perła święcił z Resovią największe tryiumfy. W latach 2012, 2013 i 2015 sięgnął po Mistrzostwo Polski. W latach 2009, 2014 i 2016 zdobywał z Resovią srebro, a w latach 2010 i 2011 zajął wraz z drużyną trzecie miejsce na ligowym podwórku. Perłowski przyczynił się także do sukcesów międzynarodowych. W 2012 roku Resovia dobrnęła do finału CEV, gdzie ostatecznie uległa drużynie Dinamo Moskwa. Sięgnął również po srebro w siatkarskiej lidze mistrzów.

Bardzo dziękujemy Perle za wszystkie lata, kiedy reprezentował barwy naszego klubu. Łukasz był świadkiem rozwoju naszego klubu i stopniowego awansu do czołówki ligi. Wspólnie świętowaliśmy medale mistrzostw Polski, a także medale w pucharach europejskich. Przez lata był naszym talizmanem i niewątpliwym wsparciem – powiedział Krzysztof Ignaczak, Prezes Zarządu Asseco Resovii. – Wielkie brawa dla tego wyjątkowego zawodnika, który całą swoją sportową karierę związał z zespołem Asseco Resovii i zapisał się w jej kartach mocnymi zgłoskami. Dziękujemy Łukaszowi za te wspólne czternaście lat. Trzymamy mocno kciuki za Perłę, którego w hali Podpromie zawsze będziemy witać jak w domu – dodał prezes Ignaczak.

Przez lata środkowy Resovii stał się ikoną klubu. Łukasz Perłowski to zawodnik, który był związany z Asseco Resovią najdłużej w całej historii tego klubu.

Źródło: informacje własne, assecoresovia.pl

15-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.