REKLAMA

Życie wierszem i muzyką pisane

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na spotkanie Wojciech Rybicki – życie wierszem i muzyką pisane z cyklu Wieczory słowa i muzyki już 20 maja w Klubie Turkus WDK.

Wojciech Rybicki – kompozytor muzyki klasycznej i rozrywkowej, pianista,literat o wszechstronnych zainteresowaniach. Pochodzi  z Sanoka, w którym ukończył Liceum Ogólnokształcące oraz nabył umiejętności gry na fortepianie w Szkole Muzycznej. Później związany z Lublinem, gdzie ukończył Wydział Chemii UMCS i pogłębił edukację muzyczną w Średniej Szkole Muzycznej. Autor prawie 300 kompozycji muzycznych wydanych w 25 albumach przez Wydawnictwo Muzyczne „Contra” w Warszawie, a także kilku tomików wierszy. Od 10 lat koncertuje w Państwowych Szkołach Muzycznych, Domach Kultury i i Klubach Muzycznych w Polsce. W województwie Podkarpackim występował w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie, Zespole Szkół Muzycznych w Krośnie,  Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle oraz dwukrotnie w Sanoku. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Sanoku, z którą współpracuje od 2005 r. wydała dwie płyty fonograficzne kompozytora w nagraniu fortepianowym i orkiestrowym.

piano_rybicki

materiał nadesłany

15-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zycie-wierszem-i-muzyka-pisane