REKLAMA

Zwiększ swoje szanse na sukces zawodowy!

Sprawdź ofertę Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Co warto studiować i czego się uczyć, żeby było to potrzebne za 10 albo 20 lat? Dziś nie wie tego pewnie nawet sztuczna inteligencja. Na pewno jednak można – i trzeba! – przyglądać się zmieniającej się rzeczywistości i mądrze na te zmiany reagować.

Wśród kierunków studiów oferowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie są między innymi Informatyka, Zarządzanie, Aviation Management czy Grafika komputerowa i produkcja multimedialna. Te kierunki z powodzeniem zostały sprawdzone przez wiele roczników zadowolonych studentów, a dziś także dają one pewność, że rynek pracy poszukuje specjalistów z tym wykształceniem.

W ofercie WSIiZ są także Kosmetologia, Pielęgniarstwo czy Filologia angielska z językiem chińskim. Te kierunki nie kojarzą się z „informatyką i zarządzaniem” wymienionymi w nazwie uczelni, ale zostały wprowadzone do oferty po analizie potrzeb pracodawców oraz trendów na rynku pracy.

Od lat wyróżnikiem WSIiZ jest także anglojęzyczna oferta studiów. Studia w języku angielskim otwierają drzwi do kariery nie tylko w Polsce, ale również za granicą, dlatego z tej formy kształcenia każdego roku korzysta coraz więcej studentów. Kierunkami flagowymi WSIiZ w tym obszarze jest już wspomniana wcześniej Informatyka oraz Aviation Management. Analizując potrzeby globalnego rynku pracy warto także zwrócić uwagę na kierunki: Biomedical Sciences, Social Work, Nursing,, Game Design and Development.

Tegoroczne nowości to z kolei: Zrównoważony rozwój a środowisko, Biomedycyna czy Analityka danych w biznesie – warto na nie postawić, bo rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tych dziedzin.

Świat zmienia się błyskawicznie. Czy za 10 lat będzie potrzebne właśnie to wykształcenie, które dziś jest na topie? Może pracodawcy będą szukać osób z takimi kompetencjami, które dziś jeszcze nawet nie przychodzą nam do głowy? Nie ma prostych odpowiedzi, bo świat jest skomplikowany, a przyszłości nikt przewidzieć nie potrafi. Ale możemy bacznie obserwować zmieniające się okoliczności i wyciągać z nich wnioski. Możemy też rozwijać w sobie krytyczne myślenie oraz elastyczność i kreatywne podejście do wciąż nowych wyzwań – mówi Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ.

 

Jakość potwierdzona przez praktyków i międzynarodowe rankingi

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie istnieje już 28 lat. To co ją wyróżnia, to jakość kształcenia – zajęcia ze studentami prowadzi około 200 praktyków z różnych branż.
WSIiZ to także uczelnia dbająca o rozwój badań naukowych oraz współpracę z biznesem i samorządem na rzecz rozwoju Podkarpacia. Dzięki temu Uczelnia od lat zajmuje wysokie miejsca w międzynarodowych rankingach szkół wyższych, takich jak europejski U-Multirank czy światowy GreenMetric.

U-Multirank to niezależny międzynarodowy ranking uczelni opracowany w ramach programu Komisji Europejskiej Erasmus+. Najwyższe oceny WSIiZ uzyskała w nim między innymi za: odsetek zagranicznych wykładowców, programy w językach obcych, liczbę pracowników z tytułem doktora oraz wyżej oraz spin off – czyli formy powstałe w wyniku transferu wiedzy uczelni. W 2022 roku dało to WSIiZ historyczne pierwsze miejsce wśród polskich uczelni – ex aequo z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Ranking UI GreenMetric od 2010 roku ocenia aktywność uczelni związaną ze zrównoważonym rozwojem i ochroną klimatu. W 2023 roku zestawienie objęło 1183 uczelnie z całego świata, a Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęła drugie miejsce wśród polskich uczelni, podobnie jak rok wcześniej.

Studenci międzynarodowi, zadowoleni oraz … pracujący!

WSIiZ jest uczelnią o statusie międzynarodowym, a społeczność akademicką tworzą studenci z ponad 50 krajów świata, w tym m.in.: Chin, Indii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Malezji, Maroka, Tadżykistanu, Ukrainy, Wietnamu czy Zimbabwe. Wielokulturowe środowisko pomaga lepiej zrozumieć współczesny świat, a także lepiej przygotowuje do podjęcia pracy za granicą.
Absolwenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie są zadowoleni ze studiów i wykładowców oraz poleciliby tę uczelnię swoim znajomym – takie wnioski kolejny już raz płyną z analizy ankiet studenckich przeprowadzonych w minionym roku. Wynika z nich także, że przeważająca większość osób w momencie zakończenia studiów ma już pracę!
Prawie 85% absolwentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie deklaruje zadowolenie ze studiów, a blisko 80% absolwentów WSIiZ poleciłoby tę uczelnię swoim znajomym. Absolwenci WSIiZ wśród atutów najczęściej wskazywali na: wykwalifikowaną kadrę, jakość nauczania i jej praktyczny charakter oraz miłą atmosferę.

Studia na uczelni niepublicznej nie muszą być drogie

Stypendia na niepublicznej uczelni? Oczywiście, że tak! WSIiZ oferuje stypendia pokrywające, a często przekraczające wysokość czesnego, bo status materialny nie powinien decydować o przyszłości. Zniżki są możliwe już od pierwszego semestru studiów – wystarczą wyniki matury oraz wynik egzaminu dla kandydatów, ubiegających się o stypendium. W semestrze letnim 2023/2024 uczelnia przyznała blisko 900 stypendiów, a miesięczne kwoty, które otrzymają studenci, są wyraźnie wyższe niż rata czesnego, w tym dla większości studentów nawet dwukrotnie wyższe niż miesięczne czesne! Na przykład wysokość stypendium rektora wynosiła od 850 zł do 1300 zł, a stypendium socjalne 1300 zł za każdy miesiąc. Wysokość stypendium rektora wynosiła od 850 zł do 1300 zł, a stypendium socjalne 1300 zł za każdy miesiąc. Należy też podkreślić, że stypendia za wyniki w nauce i stypendia socjalne mogą się łączyć.

Pewna praca już w trakcie studiów

Co ważne – absolwenci WSIiZ mają wiedzę i umiejętności potrzebne na rynku pracy. W minionym roku prawie 70 procent osób kończących studia I stopnia i jednolite magisterskie oraz prawie 90 procent osób kończących studia II stopnia zadeklarowało, że ma już pracę!

 

Dlaczego Rzeszów a nie inne miasto?

Rzeszów to bardzo prężnie rozwijająca się stolica województwa podkarpackiego. Czasy, kiedy był miastem szarym, w którym żyło się jak w zwolnionym tempie, a młodzi ludzie chcieli koniecznie wyjechać z niego na studia – to już tylko historia! Teraz Rzeszów jest jednym z ważniejszych punktów na mapie Polski, gdzie można studiować wiele ciekawych kierunków, oraz z którymi można związać swoją zawodową przyszłość i zostać specjalistą poszukiwanym przez najlepsze firmy.

W Rzeszowie możesz liczyć na:
– niższe koszty życia, niż w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy nawet Lublinie. Długie dojazdy z miejsca studiów do domu są drogie a wybór studiów w pobliżu miejsca zamieszkania, gdy nie ma potrzeby wynajęcia zakwaterowania, to w ciągu tylko jednego semestru oszczędność kilku tysięcy złotych. Zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł/mogła wydać na własny rozwój albo na …przyjemności.
– szansę na rozwój i dobrą pracę, bo Rzeszów to gospodarcze centrum nie tylko Podkarpacia ale i całej Polski wschodniej. W mieście i regionie działa sporo zakładów produkcyjnych, w szczególności z sektora lotniczego i motoryzacyjnego. Wiele firm funkcjonuje w specjalnych strefach ekonomicznych, takich jak Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny w Jasionce czy Euro-Park w Mielcu. Łatwo tu o praktykę, staż – a później także o stałą pracę.
– dostęp do kultury i rozrywki, bo w Rzeszowie nie brakuje cyklicznych koncertów, festiwali i innych imprez kulturalnych, w tym także wydarzeń specjalnie dla studentów. Są tu klimatyczne kawiarnie, restauracje oraz kluby, można także wybrać różne aktywności sportowe – od rugby poprzez siatkówkę czy fitness do jogi.
W Rzeszowie żyje się wygodnie, to miasto duże, ale nie za duże, więc przemieszczanie się po nim rowerem czy komunikacją publiczną nie nastręcza trudności. Poza tym jest czysto, wygodnie i zielono. To idealne miasto na Twoje studiowanie (a jeśli mimo to marzy Ci się większe miasto albo dalej od domu, to zawsze w czasie studiów możesz zrealizować część programu w ramach programu ERASMUS w wybranym europejskim państwie – WSIiZ daje takie możliwości)!

Nie czekaj, tylko odwiedź stronę internetową WSIiZ

Rekrutacja we WSIiZ trwa do 31 lipca 2024 roku. W tym czasie kandydaci mogą aplikować poprzez składanie podań w systemie rekrutacji online, który umożliwia wypełnienie formularza rekrutacyjnego, skompletowanie niezbędnych dokumentów oraz dostarczenie ich do Działu Rekrutacji (pok. RA8, Sucharskiego 2 w Rzeszowie) osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Należy pamiętać, że dopiero wtedy aplikacja na studia będzie kompletna.
Więcej informacji znajduje się TUTAJ. Dla Kandydata – WSIiZ w Rzeszowie (wsiz.edu.pl)

 

Materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany

28-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook