REKLAMA

Żużlowy skandal w Rzeszowie! Walkower dla Opola

RZESZÓW / PODKARPACIE. 7R Stolaro Stal Rzeszów miała w tę niedzielę po raz pierwszy w tym sezonie wystąpić w roli gospodarza i podejmować na własnym torze OK Bedmet Kolejarz Opole. Miała, ale arbiter spotkania ogłosił walkower! Drużyna z Rzeszowa nie zgadza się z tą decyzją.

Przechwytywanie_4_1
Foto: archiwum Rzeszów24.pl

 

O godzinie 12:00 miało rozpocząć się spotkanie 7R Stolaro Stali Rzeszów z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Sędzia Jerzy Najwer stwierdził jednak, że tor nie nadaje się do ścigania. Początkowo start spotkania przesunięto na godzinę 13:00. Później arbiter stwierdził jednak, że tor nadal jest niebezpieczny dla zawodników.

Jerzy Najwer ogłosił walkower dla gości (0:40). Przyczyną decyzji może być dosypana nawierzchnia tuż po niedawnej modernizacji Stadionu Miejskiego.

 

 

7R Stolaro Stal Rzeszów protestuje i chce, by mecz odbył się w innym terminie.

Zarząd RzTŻ wyraża głębokie ubolewanie i przeprasza wszystkich za zaistniałą sytuację. Walkower był wynikiem splotu zdarzeń, na które nie mieliśmy wpływu. Czynimy starania, aby mecz został powtórzony w innym terminie – poinformował na Facebooku rzeszowskiego klubu prezes RzTŻ Zbigniew Prawelski.

 

 

Jeżeli starania rzeszowskiej drużyny nie zakończą się dla niej pozytywnie, zespołowi grożą dotkliwe kary finansowe – do 150 tysięcy złotych kary za przygotowanie toru, a także 50 tysięcy złotych na rzecz OK Bedmet Kolejarza Opole i 50 tysięcy złotych na rzecz Polskiego Związku Motorowego.

Stali grozi też odjęcie jednego punktu w tabeli.

 

 

06-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)