REKLAMA

ŻUŻEL: Wygrana Stali ku czci śp. Tomasza Jędrzejaka

Niedzielne mecze żużlowe odbywały się w hołdzie dla zmarłego we wtorek Tomasza Jędrzejaka. Wychowanek zespołu z Ostrowa w obecnym sezonie reprezentował Stal. Rzeszowska drużyna zwyciężyła w swoim wyjazdowym meczu z wiceliderem tabeli (53:37). Żurawie zapewniły sobie tym samym wygraną w sezonie zasadniczym II ligi.

Przechwytywanie_10

Foto: Bartosz Frydrych / archiwum Rzeszów24.pl

Wynik meczu pomiędzy najlepszymi drużynami w lidze przestał być istotny. Po tragicznej informacji, jaka dobiegła do żużlowego świata we wtorkowy poranek, dla zawodników bardziej liczyła się z pewnością pamięć o zmarłym koledze.

Początkowo obie drużyny były skłonne przełożyć spotkanie. Później ostrowianie zmienili zdanie. Inny termin nie odpowiadał również Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Prezes Stali chciał nawet oddać mecz walkowerem. Na domiar złego kapitan rzeszowian – Nicklas Porsing przeżywa swoją rodzinną tragedię i nie mógł być brany pod uwagę w awizowanym składzie. Ostatecznie Nawrocki postanowił wystawić możliwie najmocniejszą ekipę i w ten sposób uczcić pamięć swojego zawodnika.

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Tomasza Jędrzejaka. Żegnał go tłum ludzi. Niedzielne spotkanie chowało się więc w cieniu tego, co wstrząsnęło żużlowym światem. Kibice Stali pojawili się przed meczem przy grobie zmarłego żużlowca, zostawiając klubowe szliki. Później udali się na stadion.

Biało-niebiescy prowadzili w meczu od pierwszego biegu. Lepiej wychodzili ze startu i potrafili wykorzystywać błędy rywali. Goście zwyciężyli tylko w trzech wyścigach. Żadnego z nich nie wygrali podwójnie. W szeregach Żurawi było widać ogromne zaangażowanie i chęć pokazania się z jak najlepszej strony, w hołdzie „Ogórowi”. Wszyscy zawodnicy pojechali na wysokim poziomie.

Spotkanie zakończyło się wygraną Stali, która przypieczętowała swoje zwycięstwo w sezonie zasadniczym II ligi.

Po meczu, zawodnicy ponownie pojawili się na płycie ostrowskiego owalu. Zgasło oświetlenie, a zgromadzeni na trybunach kibice zapalili znicze i w ciszy oddawali cześć śp. Tomaszowi Jędrzejakowi.

Wszystkie żużlowe spotkania, które odbywały się 19 sierpnia, były poprzedzane minutą ciszy.

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – Stal Rzeszów (37:53)

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – 37 pkt
9. Bjarne Pedersen – 8 (1,2,0,3,2)
10. Zbigniew Suchecki – 2+1 (d,1*,1,0)
11. Renat Gafurow – 7 (0,1,3,2,d,1)
12. Kamil Brzozowski – 3+1 (2,0,-,-,1*)
13. Nicolai Klindt – 14 (3,2,2,1,3,3)
14. Kamil Nowacki – 3 (2,1,0,0)
15. Marcel Studziński – 0 (0,-,0)

Stal Rzeszów – 53 pkt
1. Nick Morris – 12+2 (2*,2*,3,3,2)
2. Luke Becker – 11+1 (3,3,1,1*,3)
3. Edward Mazur – 7 (1,1,3,2,0)
4. Greg Hancock – 10+1 (3,3,2*,2,-)
5. Karol Baran – 5 (2,0,2,1)
6. Arkadiusz Potoniec – 7 (3,3,1,0)
7. Michał Curzytek – 1 (1,w,0)

Autor: Kacper Ciuba

19-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zuzel-wygrana-stali-ku-czci-sp-tomasza-jedrzejaka-9330