ŻUŻEL: Wiktor Lampart najlepszy w Turnieju o Puchar Prezydenta Rzeszowa

Wiktor Lampart zwyciężył w żużlowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa. Podium uzupełnili Jakub Miśkowiak i Patryk Rolnicki. O końcowej wygranej wychowanka rzeszowskiej sekcji żużlowej zadecydował bieg dodatkowy.

72386457_1658327940968985_3195580896585449472_n

W Rzeszowie po półrocznej przerwie znów odbyły się oficjalne zawody żużlowe. W Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa rywalizowali młodzieżowcy. Po zwycięstwo w sobotnich zawodach rozgrywanych na torze przy ulicy Hetmańskiej sięgnął wychowanek rzeszowskiej Stali, Wiktor Lampart.

Zawodnik Motoru Lublin zgromadził łącznie 13 punktów. Identyczną liczbę “oczek” zanotował Jakub Miśkowiak. Obaj żużlowcy rozstrzygnęli kwestię zwycięstwa w biegu dodatkowym. Warto wspomnieć, że Miśkowiak skompletował więcej wygranych wyścigów od Lamparta, ale w ostatnim biegu fazy zasadniczej turnieju spóźnił start i dojechał do mety na trzeciej pozycji. Podium uzupełnił Patryk Rolnicki z GKM-u Grudziądz, który trzykrotnie dojeżdżał na metę jako pierwszy i zdobył łącznie 12 punktów.

Na 7. pozycji zameldował się drugi z rzeszowskich wychowanków. Patryk Wojdyło, reprezentujący barwy Sparty Wrocław, wygrał w pierwszym swoim biegu, a w całych zawodach uzbierał 8 punktów. 11. miejsce należało do Michała Curzytka. Rzeszowianin ścigający się na co dzień dla PSŻ-u Poznań zgromadził 6 punktów.

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa to pierwsza impreza zorganizowana przez Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe. Klub planuje wprowadzenie w przyszłym roku własnej drużyny do rozgrywek II ligi.