REKLAMA

ŻUŻEL. Sponsor tytularny zawiesił współpracę z Rzeszowskim Towarzystwem Żużlowym

RZESZÓW / PODKARPACIE. Nie milkną echa niedzielnego walkowera na niekorzyść 7R Stolaro Stali Rzeszów w meczu z OK Bedmet Kolejarzem Opole. W poniedziałek sponsorzy klubu – Stolaro i Texom poinformowali o zawieszeniu dalszego sponsorowania klubu. Chcą dymisji kilku osób odpowiedzialnych za Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe.

Przechwytywanie_21_1

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

 

W niedzielę o godzinie 12:00 miało rozpocząć się spotkanie 7R Stolaro Stali Rzeszów z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Sędzia stwierdził jednak, że tor nie nadaje się do ścigania. Początkowo start spotkania przesunięto na godzinę 13:00. Później arbiter stwierdził jednak, że tor nadal jest niebezpieczny dla zawodników.

Sędzia Jerzy Najwer ogłosił walkower dla gości (0:40).

 

To nie koniec problemów. Główna Komisja Sportu Żużlowego zawiesiła licencję toru przy Hetmańskiej 69, przez co odwołana została zaplanowana na wtorek VII runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

W Komunikacie nr 60/2021 Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała, że w związku z niedzielnymi wydarzeniami w Rzeszowie, zawieszona została licencja toru. Odwołane zostały również jutrzejsze zawody młodzieżowe – VII runda DMPJ, nowy termin zostanie ustalony po ponownym przyznaniu licencji dla toru przy H69 – przekazało w oświadczeniu Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe.

 

 

Najgorszą informacją dla RzTŻ jest jednak to, że jedni z głównych sponsorów – firmy Stolaro i Texom zawiesili sponsorowanie klubu z Rzeszowa. Twierdzą oni, że w klubie doszło do szeregu uchybień i domagają się odwołania m.in. prezesa RzTŻ-u, Zbigniewa Prawelskiego.

 

Poniżej pełna treść oświadczenia firm Stolaro i Texom (zapis oryginalny):

Drodzy Kibice!

Jako zarząd Stolaro Sp. z o.o. oraz Texom Sp. z o.o (jedni z głównych sponsorów wspierający rzeszowski żużel) chcielibyśmy przeprosić kibiców za zaistniałą wczoraj sytuację. Jako sponsorzy, ale głównie jako wieloletni kibice jesteśmy wstrząśnięci i głęboko zaniepokojeni wczorajszymi wydarzeniami. Uważamy, że to co się wczoraj stało to efekt zaniedbań i zaniechań obecnego zarządu pod wodzą Pana Prawelskiego oraz doboru nieodpowiednich osób w klubie.

Przez 70 lat historii rzeszowskiego speedwaya nie było w Naszym mieście sytuacji, żeby klub na swoim domowym obiekcie nie mógł przygotować odpowiedniej, regulaminowej oraz bezpiecznej dla zawodników nawierzchni. W Naszej opinii jest to pokłosie całego procesu decyzyjnego za który odpowiada prezes Prawelski ze swoją „drużyną”. Poza wczorajszymi kompromitującymi wydarzeniami mamy wiele zastrzeżeń w temacie bieżącego prowadzenia klubu m.in.:

  • brak mechanika klubowego od lutego 2021 (młodzi żużlowcy nie mają opieki na treningach i meczach),
  • transfer zawodnika Adriana Cyfera z Ostrowa za kwotę 40 000 odstępnego w momencie posiadania pełnej kadry i braku inwestycji w zawodników młodzieżowych,
  • przełożenie meczu w Poznaniu, gdzie wiadomo było, że w żadnym z terminów nie pojawi się zawodnik Sam Masters a termin, na który przełożono mecz wzmocni kadrowo drużynę z Poznania,
  • zakaz treningów zawodnika Mateusza Majchera z prywatnym trenerem w momencie, kiedy klub nie zapewniał treningów drużynowych,
  • cykliczne zawieszanie zawodników młodzieżowych w momencie publicznego wyrażania swoich słusznych opinii,
  • nieprawidłowości w wydawaniu części zawodnikom młodzieżowym (przekazane części nie pokrywają się fakturami).

Ponadto zgłoszone zostały do nas informacje o potencjalnych nieprawidłowościach finansowych ze strony Pana Prawelskiego oraz Pana Kondrackiego. Działając w dobrym imieniu ww. Panów oraz dbając o własne środki przekazane do klubu chcemy przeprowadzić audyt tak aby rozwiać wszelkie wątpliwości oraz oczyścić dobre imię wyżej wymienionych Panów. Jedynymi kompetentnymi osobami w klubie są według Nas Pan prezes Jan Madej oraz członek zarządu Pan Łukasz Rojek z którymi podpisywaliśmy umowę oraz mamy do nich pełne zaufanie.

Nie wyobrażamy sobie dalszej współpracy w zarządzie oraz w strukturach RzTŻ Rzeszów z następującymi osobami:

Pan Zbigniew Prawelski, Pan Tadeusz Kuśnierz, Pan Mariusz Kondracki, Pan Józef Lis oraz szczególnie Pan Włodzimierz Gugała.

Uważamy, że ww. osoby pomimo najszczerszych chęci działają na szkodę rzeszowskiego żużla. Wynika to Naszym zdaniem z nieumiejętności zarządzania bądź braku kompetencji do piastowania zajmowanych przez Siebie stanowisk. Na dzień 07.06.2021 zawieszamy współpracę oraz sponsoring do czasu podania się do dymisji ww. osób.

Informujemy, że mamy środki oraz kompetencje do przejęcia władzy w sekcji żużlowej drużyny startującej w 2 lidze żużlowej, w czasie, aby miała jeszcze realne szanse walki o play off oraz awansu do 1 ligi.

Mamy nadzieję, że nie jest jeszcze za późno dla żużla w Rzeszowie.

 

Z poważaniem

Michał Drymajło – Stolaro Sp. z o.o.
Krystian Woś – Texom Sp. z o.o.

 

Źródło: red., Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe / Facebook, Stolaro / Facebook

 

07-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)