REKLAMA

ŻUŻEL: RzTŻ dopina skład. Drużyna wystartuje w biało-niebieskich barwach!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe uzupełniło podany wcześniej skład o trzech seniorów (w tym jeden zagraniczny) i jednego juniora. Klub poinformował również, że pozostanie przy biało-niebieskich barwach, które wiążą się z bogatą historią żużla w Rzeszowie.

 74569904_558487334712710_5789581611104206848_o

Foto: Facebook / Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe poinformowało, że kontrakty z klubem podpisało czterech nowych zawodników. Do dotychczasowego składu dołączyli: Adam Ellis, Dawid Stachyra, Marcin Rempała oraz junior Patryk Zieliński. Łącznie w składzie RzTŻ jest obecnie 12 żużlowców

Adam Ellis to 23-letni angielski żużlowiec, który w ostatnim sezonie był związany kontraktem ze Stalą Gorzów. Miał być zawodnikiem rezerwowym, ale ostatecznie wystąpił tylko w dwóch spotkaniach i nie zdobył punktów. Żużlowiec ścigał się także dla angielskiego Swindon Robins, gdzie punktował w każdym meczu, w którym został wystawiony i zdobywał nawet dwucyfrowe zdobycze. Jego start w 2. lidze ma służyć odbudowaniu na polskich torach po nieudanej współpracy w Gorzowie.

Marcin Rempała to wychowanek rzeszowskiej Stali. Przez większość kariery ścigał się w barwach Unii Tarnów. W poprzednim sezonie startował w zespole Wilków Krosno, gdzie wystąpił jedynie w dwóch biegach i nie zdobył żadnego punktu. Jego największym sukcesem w karierze jest medal DMŚJ zdobyty w 2005 roku.

Dawid Stachyra odnowił w tym roku licencję żużlową i powraca na motocykl po dwuletniej przerwie. Ostatni raz w barwach rzeszowskiego klubu Stachyra ścigał się w 2009 roku. W 2018 roku znalazł się w składzie Stali Rzeszów na zasadzie “kontraktu warszawskiego”, ale nie wystartował w żadnym spotkaniu.

Patryk Zieliński to wychowanek szkółki żużlowej Janusza Kołodzieja. Przed rokiem był zawodnikiem Wilków Krosno, gdzie w 13 meczach osiągnął średnią biegową 0,471.

Skład Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego na sezon 2020:

 • Seniorzy:
  1. Patryk Rolnicki
  2. Edward Mazur
  3. Dawid Stachyra
  4. Marcin Rempała
  5. Stanisław Burza
  6. Ilja Czałow
  7. Patrick Hansen
  8. Adam Ellis
  9. Kenneth Hansen
 • Juniorzy:
  1. Mateusz Majcher
  2. Konrad Mikłoś
  3. Patryk Zieliński

Otwartą kwestią pozostaje możliwość skorzystania z instytucji „gościa” oraz wypożyczenia zawodników w późniejszym terminie. Nie zamykamy więc definitywnie składu zespołu na sezon 2020 – informują włodarze RzTŻ.

Zarząd Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego odniósł się również do kwestii barw klubowych i nazwy Stal Rzeszów. Wstępnie barwy klubu miały być pomarańczowo-biało-niebieskie. Klub zwrócił się do kibiców z prośbą o ocenę tego pomysłu i zdecydował się usunąć ze swojej propozycji kolor pomarańczowy. – Podjęliśmy decyzję, że barwami Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego będą kolory biały i niebieski – czytamy w oświadczeniu klubu.

Zarząd wyjaśnił także, dlaczego w przyszłym sezonie zespół nie wystąpi pod nazwą Stal Rzeszów. – Aktualnie ze względów prawnych nie może być to Stal Rzeszów, chociaż ta nazwa wydaje się być naturalną i oczywistą. Trzeba jednak kierować się rozsądkiem, a nie emocjami. Nikt o zdrowych zmysłach nie przejmie klubu zadłużonego przez naszych poprzedników na kilka milionów złotych tylko po to, aby zachować nazwę Stal Rzeszów. Za te pieniądze moglibyśmy zbudować silną drużynę lub poprawić bazę sprzętową na miarę ekstraligi – twierdzi zarząd RzTŻ.

Jesteśmy zgodni co do kultywowania tradycji żużlowych w Rzeszowie. Tradycja to Stal Rzeszów przy zakładach WSK PZL Rzeszów, to takie postacie jak Florian Kapała, Stefan Kępa, Jan Malinowski. Moglibyśmy tak wymieniać bez końca, gdyż historia żużlowej Stali Rzeszów jest bogata w sukcesy. Teraźniejszość jest jednak taka, że mamy rok 2019 i po obniżeniu lotów i całkowitej zapaści klub się dźwiga do góry. Odradza się sekcja piłki nożnej, akrobatyczna, a teraz usiłuje się podnieść żużlowa. Wszędzie miały miejsce większe lub mniejsze długi i niespłacone wierzytelności, co sprawia, że komornik sprawdza każdą zarobioną złotówkę. Wyrwa w sekcji żużlowej po poprzednikach jest ogromna i dołu nie da się zasypać od tak – informuje zarząd.

W oświadczeniu stwierdzono również, że nazwa Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe może ulec zmianie. Wpływ na to będzie miał sponsor strategiczny, którego zarząd nadal poszukuje. – Nazwa, jak to zwykle bywa części osób odpowiada, innym się nie podoba. Liczymy się z tym, że można ją zmienić. W dużej mierze zdecyduje o tym sponsor strategiczny, na znalezienie którego liczymy – czytamy w oświadczeniu.

 

Tekst: Kacper Ciuba

17-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zuzel-rztz-dopielo-sklad-druzyna-wystartuje-w-bialo-niebieskich-barwach-2299-00r2kc