REKLAMA

ŻUŻEL: Rzeszów będzie miał swoją drużynę w II lidze!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek zarząd Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego zadecydował, że nowy rzeszowski klub przystąpi do rozgrywek żużlowych. RzTŻ wystartuje w przyszłym roku w II lidze żużlowej.

turniej-o-pmrz043

Foto: Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe

W poniedziałek Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe poinformowało, że rzeszowski klub przystąpi w przyszłym roku do rozgrywek II ligi. To powrót Rzeszowa na żużlową mapę Polski po roku nieobecności.

Zarząd RzTŻ postanowił przystąpić do ligowych rozgrywek po zapewnieniu jednej z firm, która ma wnieść znaczny wkład finansowy do kasy klubu.

W dalszym ciągu potrzebujemy sponsorów oraz wsparcia nawet drobnymi kwotami, bo przed nami jeszcze mnóstwo wydatków. Na ten moment skład firm wspierających to głównie małe firmy, lecz trwają nadal rozmowy z większym i nie wykluczamy, że znajdziemy sponsora tytularnego – mówi Wiceprezes RzTŻ, Jan Madej.

Kto będzie stanowił o sile nowego zespołu? Okienko transferowe wystartowało kilka dni temu. Na tę chwilę wiadomo, że zarząd klubu przygląda się 17 zawodnikom. Są to głównie młodzi żużlowcy.

Wciąż rozmawiamy z zawodnikami i o efektach będziemy informować w odpowiednim momencie, kiedy umowy będą dograne. Chcemy się godnie zaprezentować, sprawdzić się jako zespół zarówno organizacyjnie, jak również sportowo – komentuje Jan Madej.

 

Źródło: Facebook / Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe

05-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zuzel-rzeszow-bedzie-mial-swoja-druzyne-w-ii-lidze-842-00r2kc