REKLAMA

ŻUŻEL. Mistrzostwa świata na długim torze w Rzeszowie! Ruszyła sprzedaż biletów

|

ŻUŻEL. Mistrzostwa świata na długim torze w Rzeszowie! Ruszyła sprzedaż biletów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Drugi raz z rzędu, a trzeci w historii, Rzeszów będzie gościł najlepszych żużlowców świata, jeśli chodzi o zmagania na długim torze. FIM Long Track World Championship Final, druga runda tegorocznego cyklu walki o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata w tej odmianie speedwaya, już w sobotę, 28 sierpnia na stadionie przy ul. Hetmańskiej 69. Ruszyła sprzedaż biletów.

Przechwytywanie_74 Foto: Facebook / FIM Track Racing

 

Żużlowcy rywalizujący o tytuł mistrzowski mają już za sobą pierwszą odsłonę rywalizacji, która odbyła się 13 lipca we francuskim Marmande. Zwyciężył mistrz świata sprzed dwóch lat – Francuz Dimitri Berge, wyprzedzając Holendrów – Romano Hummela i Theo Pijpera. Dopiero jedenasty był obrońca tytułu – Niemiec Lukas Fienhage.

Druga odsłona walki o medale odbędzie się 28 sierpnia w Rzeszowie, a kolejne dwie – 4 września w Morizes (Francja) oraz 19 września w Herxheim (Niemcy). Z pewnością będzie bardzo ciekawie.

W stolicy Podkarpacia, obok stałych uczestników cyklu, pojedzie najprawdopodobniej także – z dziką kartą – reprezentant naszego kraju. Do reprezentacji Polski na długim torze powołani zostali Stanisław Burza, Adam Skórnicki i Marcin Sekula. Największe szanse na występ ma ten pierwszy, który przed rokiem świetnie spisał się na rzeszowskim torze, zajmując trzecie miejsce.

 

Żużlowe ściganie na długich torach różni się od rywalizacji na klasycznych owalach. Motocykle są nieco większe i wyposażone w skrzynie biegów, rozwijają przez to wyższe wartości prędkości.

Przede wszystkim w jednym wyścigu startuje pięciu zawodników, którzy mają do przejechania po 4 okrążenia. Za I miejsce przyznaje się 4 pkt, za II – 3 pkt, za III – 2 pkt, za IV – 1 pkt, za V – 0 pkt. Obowiązuje pięć kolorów kasków – żółty, biały, czerwony, niebieski i zielony.

Zawody w Rzeszowie składać się będą z 15 wyścigów fazy zasadniczej, 2 półfinałów i finału. Zwycięzca zdobędzie 21 punktów do klasyfikacji generalnej, za drugie miejsce na podium zdobywa się 19 pkt, za trzecie 17, za czwarte – 15, a za piąte 13. Kolejne pozycje są niżej punktowane, odpowiednio – 11, 10, 9, 8, 7, 5, 4, 3, 2, 1 i 0 pkt. Suma z czterech turniejów ułoży ostateczną klasyfikację tegorocznych mistrzostw świata.

 

Bilety na FIM Long Track World Championship Final

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na FIM Long Track World Championship Final w Rzeszowie. Można je nabywać online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

  • Bilety VIP – normalny 250 zł (miejsce w sektorze VIP, miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, program zawodów, zestaw upominków), ulgowy 100 zł (do 18. roku życia, miejsce w sektorze VIP, wysokiej klasy catering, program zawodów, zestaw upominków).
  • Trybuna Główna (na linii start-meta) – Normalny 40 zł, Ulgowy 25 zł (dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat, studenci, emeryci i renciści – wstęp na podstawie legitymacji), Dziecięcy 5 zł (dla dzieci w wieku 0-9 lat, czyli urodzonych w roku 2012 i młodszych).
  • Trybuna Wschodnia i Zachodnia – Normalny 25 zł, Ulgowy 15 zł (dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat, studenci, emeryci i renciści – wstęp na podstawie legitymacji), Dziecięcy 5 zł (dla dzieci w wieku 0-9 lat, czyli urodzonych w 2012 roku i młodszych).

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 22 sierpnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Długi Tor”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Instastory 1080x1920 DT-1

Uwaga! Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni, tj. 50% pojemności stadionu (do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko Covid-19).

 

Źródło: materiały nadesłane

Video: Facebook / FIM Track Racing

24-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zuzel-mistrzostwa-swiata-na-dlugim-torze-w-rzeszowie-ruszyla-sprzedaz-biletow-6547-00r2kc