REKLAMA

ŻUŻEL. Mistrzostwa świata ponownie w Rzeszowie!

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) poinformowała, że miasto Rzeszów będzie gospodarzem jednej z rund przyszłorocznych mistrzostw świata na długim torze (long track).

Przechwytywanie_74 Foto: Facebook / FIM Track Racing

Long track to odmiana żużla, w której pod taśmą staje nie czterech, a pięciu zawodników. Tor żużlowy musi mieć co najmniej 350 metrów długości. Motocykle do long tracku przypominają te, które można oglądać w żużlu na lodzie, czyli w tak zwanych zawodach ice speedway.

 

Łącznie w 2021 roku ma się odbyć się pięć rund mistrzostw świata na długim torze:

– 13 maja – finał – Herxheim (Niemcy),

– 4 lipca – finał – Muehldorf (Niemcy),

– 13 lipca – finał – Marmande (Francja),

– 28 sierpnia – finał – Rzeszów (Polska),

– 4 września – finał – Morizes (Francja).

 

Rzeszów już po raz trzeci będzie gościł u siebie najlepszych zawodników long tracku. Końcem września 2020 roku przy ulicy Hetmańskiej 69 odbyła się ostatnia finałowa runda mistrzostw świata. W rzeszowskiej rundzie triumfował żużlowiec Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego Kenneth Hansen przed Lukasem Fienhage i Polakiem Stanisławem Burzą, który startował w Rzeszowie z dziką kartą. W klasyfikacji generalnej mistrzostw triumfował Fienhage przed Hansenem i Mathieu Trresarrieru. Ósme miejsce zajął Stanisław Burza.

Rzeszów był też gospodarzem jednej z rund indywidualnych mistrzostw świata na długim torze w 2013 roku. Najlepszym wówczas zawodnikiem był Martin Smolinski, a podium uzupełnili Cameron Woodward i Josef Franc. W zawodach brał też udział wspomniany wcześniej Stanisław Burza.

Źródło: red., FIM

Oprac. Kacper Ciuba

17-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)