REKLAMA

ŻUŻEL: Jędrzejak rezerwowym w finale IMP seniorów, Baran bez awansu

W piątek na częstochowskim owalu odbył się półfinał IMP seniorów. Tomasz Jędrzejak
pokonał w biegu dodatkowym Damiana Balińskiego i awansował do finału, jako rezerwowy. Karol Baran niestety zakończył już swój udział w tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów.

zuzel

Kibice żużlowi z Rzeszowa nie mieli zbyt wiele powodów do radości. Liczono na awans któregoś z jeźdźców spod herbu żurawia. Jędrzejak ma drugą średnią biegową w II Lidze, a Baran w zeszłym roku reprezentował barwy częstochowskiego Włókniarza. Po obiecującym początku, obaj zawodnicy Stali Rzeszów punktowali słabiej.

Tomasz Jędrzejak z dorobkiem siedmiu oczek zajął siódme miejsce. Tę samą liczbę punktów zanotował Damian Baliński. O wszystkim zadecydował bieg dodatkowy, z którego zwycięsko wyszedł popularny „Ogór”. Siódma pozycja pozwoli mu wystartować w turnieju finałowym w roli rezerwowego. Żużlowcy sklasyfikowani wyżej od niego mają zapewniony pełny udział w zawodach o czapkę Kadyrowa.

Karol Baran swoje zmagania zaczął od trójki w powtórzonym pierwszym biegu turnieju. Na półmetku zawodów wjechał w taśmę, a później przywiózł dwa zera.

Zwycięzcą częstochowskiego półfinału okazał się Bartosz Smektała, którego mogliśmy oglądać w barwach Kolejarza Rawicz na zawodach ligowych w Rzeszowie. Przegrał tylko jeden swój bieg, gdzie musiał uznać wyższość Daniela Kaczmarka. Druga lokata przypadła w udziale wychowankowi częstochowskich lwów – Maksymowi Drabikowi. Trzecie miejsce zajął żużlowiec Unii Leszno, który wczoraj trenował w Rzeszowie ze swoją szkółką. Mowa oczywiście o Januszu Kołodzieju. Żużlowiec “Byków” został dziś dwukrotnie pokonany. Awans wywalczyli także: Piotr Protasiewicz, Norbert Kościuch (jedyny w tej stawce pierwszoligowiec) i wspomniany wyżej Kaczmarek.

Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów na żużlu zaplanowano na 4 sierpnia. Zostanie on rozegrany w Lesznie.

Kacper Ciuba

07-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zuzel-jedrzejak-rezerwowym-w-finale-imp-seniorow-baran-bez-awansu-379