REKLAMA

ŻUŻEL. Hit transferowy! Dawid Lampart w Rzeszowskim Towarzystwie Żużlowym

RZESZÓW / PODKARPACIE. We wtorek 23 czerwca Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe poinformowało o zakontraktowaniu nowego zawodnika. Skład zespołu uzupełni wychowanek Stali Rzeszów – Dawid Lampart.

Przechwytywanie_145
Foto: archiwum Rzeszów24.pl / na zdjęciu Dawid Lampart sezon 2015

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że zawodnik rodem z Rzeszowa zasila szeregi Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego na sezon 2020! Choć umowa na starty została podpisana już w zeszłą środę, to w związku z niejasnymi informacjami i domysłami redaktora czytanymi na stronie internetowej Przeglądu Sportowego postanowiliśmy przyspieszyć ogłoszenie podpisania kontraktu przez Dawida Lamparta z Rzeszowskim Towarzystwem Żużlowym. Dawid dołącza do zespołu na nieco ponad miesiąc przed planowanym starem rozgrywek i razem z Patrykiem Rolnickim ma stanowić o sile polskiej pary seniorskiej Rzeszowa – informuje na swojej stronie internetowej Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe.

Dawid Lampart to wychowanek rzeszowskiej Stali. W sezonie 2019 był zawodnikiem ekstraligowego Motoru Lublin. Na ten sezon podpisał z lubelskim zespołem kontrakt “warszawski”, który nie gwarantował mu ani startów, ani wynagrodzenia. Teraz wiadomo, że żużlowiec zasili skład drugoligowego RzTŻ-u.

Dawid Lampart reprezentował Stal Rzeszów w latach 2006-2011, 2013, 2015 i 2016. Ścigał się także w Tarnowie (2012) i we wspomnianym Lublinie (2014, 2018-2019). Startował również w lidze szwedzkiej, duńskiej i brytyjskiej. Jego największymi sukcesami w karierze są złote medale drużynowych mistrzostw świata (Gorzów Wielkopolski 2009) i Europy juniorów (Holsted 2009), złoty medal drużynowych mistrzostw Polski 2012, zdobyty z Unią Tarnów i brązowe medale młodzieżowych mistrzostw Polski.

Źródło: red., RzTŻ

23-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zuzel-hit-transferowy-dawid-lampart-w-rzeszowskim-towarzystwie-zuzlowym-3277-00r2kc