REKLAMA

ZUS: Do końca czerwca można składać wniosek o zwolnienie ze składek

PODKARPACIE. Za niecałe dwa tygodnie, 30 czerwca, upływa termin, w którym można złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek może obejmować umorzenia za trzy miesiące – marzec, kwiecień i maj.

IMG_0815
Foto: ZUS / materiały nadesłane

Do 10 czerwca Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Podkarpaciu taką formą pomocy objęły już ponad 75 tysięcy przedsiębiorców na kwotę ponad 333,4 miliona złotych.

– Kolejne wnioski są na bieżąco rozpatrywane. Jeśli będziemy mieli wątpliwości dotyczące wniosku, skontaktujemy się z przedsiębiorcą e-mailem lub telefonicznie. Informację o rozstrzygnięciu prześlemy pocztą lub dostaniesz ją na PUE ZUS. Aby odebrać odpowiedź z ZUS na PUE ZUS, wystarczy zalogować się do swojego konta – informuje Wojciech Dyląg Regionalny Rzecznik ZUS-u w województwie podkarpackim.

ZUS zachęca też do kontaktu elektronicznego. Zakład zanotował znaczne zainteresowanie klientów korzystaniem z Platformy Usług Elektronicznych. Tylko w okresie od marca do końca maja, w całym kraju, przybyło pół miliona profili klientów na portalu PUE ZUS. Obecnie jest ich ponad 4,1 miliona.

Więcej informacji na temat wsparcia ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej na stronie www.zus.pl

Źródło: materiały nadesłane

17-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zus-do-30-czerwca-mozna-skladac-wniosek-o-zwolnienie-ze-skladek-1065-00r2kc