REKLAMA

ZTM: Studenci kupujący bilet okresowy muszą przedłużyć ulgę w punkcie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, studenci, którzy zamierzają kupić bilet okresowy, muszą przedłużyć przysługującą im ulgę w Punkcie Obsługi Podróżnego. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ważność legitymacji studenckich jest przedłużona do 31 lipca br. Nie wpływa to jednak na automatyczne przedłużenie ulgi na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

083427_r0_940

Foto: ZTM Rzeszów

Studenci chcący zakupić bilet okresowy z ulgą ustawową w biletomacie lub przez stronę internetową, powinni najpierw udać się do Punktu Obsługi Podróżnego w celu przedłużenia ulgi na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. Dopiero po tym będzie można bez problemu zakupić bilet w biletomacie – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Zgodnie z artykułem 51b ust. 4. Ustawy o Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce, ważność legitymacji studenckich zostaje przedłużona do 31 lipca bieżącego roku. Nie jest to jednak jednoznaczne z automatycznym przedłużeniem ulgi przy zakupie biletów okresowych zapisywanych na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Nieprzedłużenie ulgi na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej spowoduje brak możliwości zakupu biletu studenckiego w biletomacie oraz przez stronę internetową. Warto też przypomnieć, że w Punktach Obsługi Podróżnego, w każdej chwili można przywrócić ważność biletu okresowego, który został zamrożony w związku z epidemią koronawirusa.

Obecnie w Rzeszowie czynne są dwa Punkty Obsługi Podróżnego:
ul. Lisa-Kuli 20,
ul. Grottgera 22.

Punkty są otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:30.

Źródło: red., ZTM Rzeszów

22-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ztm-studenci-kupujacy-ulgowy-bilet-okresowy-musza-przedluzyc-ulge-w-punkcie-9232-00r2kc