REKLAMA

ZTM: Od maja ruszą kursy autobusów z Rzeszowa do Łańcuta

RZESZÓW / PODKARPACIE. Władze Łańcuta porozumiały się z Urzędem Miasta Rzeszowa w sprawie stworzenia linii komunikacji miejskiej na trasie Rzeszów-Łańcut. Wstępnie mają się odbywać cztery kursy dziennie (w dni robocze).

6_2_1_1

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

1 maja będzie można dojechać do Łańcuta rzeszowskim autobusem ZTM-u. Stanie się to za sprawą nowej linii – “57”. Do tej pory miasto porozumiało się z czterema gminami. Autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej jeżdżą już na terenie Boguchwały, Tyczyna, Trzebowniska i Świlczy.

Autobusy jadące z Rzeszowa wyruszą z Dworca Lokalnego, a następnie przez Piłsudskiego i Plac Wolności do ulicy Lwowskiej. Dalej pojadą wzdłuż przystanków, znajdujących się po drodze do Łańcuta. W samym Łańcucie autobusy będą miały postój między innymi na parkingu przy ulicy Cetnarskiego oraz przy ulicy Kościuszki, gdzie znajduje się Centrum Komunikacji. Łącznie na terenie Łańcuta znajdzie się 9 przystanków, na których zatrzymają się rzeszowskie autobusy.

Ustalono, że ZTM wykona cztery kursy w każdym z pięciu dni roboczych. Dwa z nich to kursy poranne, a pozostałe dwa popołudniowe. Ceny biletów będą identyczne do tych, jakie obowiązują w rzeszowskiej komunikacji miejskiej.

Łańcuccy włodarze kierowali się wygodą mieszkańców. Nowe rzeszowskie autobusy mają niskie podwozie, co ułatwia wsiadanie osobom starszym, czy matkom z dziećmi. Urzędnicy nie wykluczają, że na wakacjach pojawi się więcej kursów, w tym kursy weekendowe.

Decyzja w sprawie nowych kursów powinna zostać potwierdzona w trakcie najbliższej sesji Rady Miasta, która będzie miała miejsce w rzeszowskim ratuszu już 23 kwietnia.

16-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ztm-od-maja-rusza-kursy-autobusow-z-rzeszowa-do-lancuta-1388-00r2kc