REKLAMA

Źródła geotermalne w Rzeszowie? Jest na to szansa (WIDEO)

Dziś w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie miała miejsce konferencja, dotycząca nowej możliwości pozyskiwania ciepła z wód geotermalnych na Podkarpaciu. Wzięli w niej udział m.in. inżynierowie, naukowcy oraz samorządowcy. Czy pojawiła się nowa alternatywa dla elektrociepłowni?

Przechwytywanie_17

Foto: Materiał nadesłany

Ciepło z wód geotermalnych daje, zdaniem naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, możliwość obniżenia kosztów ogrzewania. Jest też rozwiązaniem, dzięki któremu zmniejszyłaby się liczba szkodliwych substancji, jakie trafiają do atmosfery w wyniku spalania m.in. węgla.

We wtorek o godzinie 11:00 rozpoczęła się konferencja pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Pojawili się na niej inżynierowie, samorządowcy oraz naukowcy.

Gościem otwartego spotkania był prof. Jacek Zimny z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego zespół oprócz prac nad dalszym złóż wód geotermalnych w Polsce skupił się na opracowaniu nowej technologii pozyskiwania ciepła z ziemi. Pozwala ona na znacznie większą efektywność dystrybucji ciepła dla użytkowników. Prof. Zimny prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną, organizacyjną i społeczną m. in. w zakresie rozwoju gospodarczego Polski z wykorzystaniem własnych zasobów i źródeł energii, szczególnie geotermicznych z wykorzystaniem pomp ciepła. Jest promotorem powszechnego programu oszczędności energii, czystych technologii energetycznych oraz stałego zwiększania efektywności energetycznej i sprawności polskiej energetyki, budownictwa i transportu.

Grafika MEDIA FB

Foto: Materiał nadesłany

Zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami, odnoszącymi się do geotermii na Podkarpaciu: https://www.facebook.com/Energia-geotermalna-w-Rzeszowie-i-na-Podkarpaciu-480561715761457/

Źródło: Materiał nadesłany

05-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)