Dziś w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie miała miejsce konferencja, dotycząca nowej możliwości pozyskiwania ciepła z wód geotermalnych na Podkarpaciu. Wzięli w niej udział m.in. inżynierowie, naukowcy oraz samorządowcy. Czy pojawiła się nowa alternatywa dla elektrociepłowni?
Foto: Materiał nadesłany
Ciepło z wód geotermalnych daje, zdaniem naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, możliwość obniżenia kosztów ogrzewania. Jest też rozwiązaniem, dzięki któremu zmniejszyłaby się liczba szkodliwych substancji, jakie trafiają do atmosfery w wyniku spalania m.in. węgla.
We wtorek o godzinie 11:00 rozpoczęła się konferencja pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Pojawili się na niej inżynierowie, samorządowcy oraz naukowcy.
Gościem otwartego spotkania był prof. Jacek Zimny z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego zespół oprócz prac nad dalszym złóż wód geotermalnych w Polsce skupił się na opracowaniu nowej technologii pozyskiwania ciepła z ziemi. Pozwala ona na znacznie większą efektywność dystrybucji ciepła dla użytkowników. Prof. Zimny prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną, organizacyjną i społeczną m. in. w zakresie rozwoju gospodarczego Polski z wykorzystaniem własnych zasobów i źródeł energii, szczególnie geotermicznych z wykorzystaniem pomp ciepła. Jest promotorem powszechnego programu oszczędności energii, czystych technologii energetycznych oraz stałego zwiększania efektywności energetycznej i sprawności polskiej energetyki, budownictwa i transportu.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.