REKLAMA

„#ZostańWDomu z kulturą”. Akcja Rzeszowskiego Domu Kultury

W związku z obecnie panującą sytuacją i nakazem pozostawania w domach, Rzeszowski Dom Kultury rozpoczął nową akcję pod nazwą „#ZostańWDomu z kulturą”, w ramach której kontynuuje swoje zajęcia w formie interaktywnego domu kultury w wersji online.

Foto - #ZostańWDomu z kulturą

Foto: Rzeszowski Dom Kultury / materiały nadesłane

Nadzwyczajna sytuacja w Polsce i na świecie, która zapanowała w ostatnich tygodniach skłania wiele osób do pracy zdalnej oraz obierania nowych modeli kontaktu z klientami. Nie inaczej  jest w przypadku świata kultury, w którym artyści poszukują nowych form interakcji z odbiorcami oraz prezentacji swojego dorobku.

Rzeszowski Dom Kultury posiadający 17 filii na terenie całego miasta, wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich sympatyków oraz stałych uczestników zajęć, tworząc interaktywny dom kultury w wersji online. Akcja „#ZostańWDomu z kulturą” została rozpoczęta 20 marca 2020 roku, a jej celem jest zachęta do podjęcia aktywności twórczej i ruchowej przy jednoczesnym pozostawaniu w domach oraz przestrzeganiu zalecanych zasad kwarantanny.

W wyjątkową akcję „#ZostańWDomu z kulturą” zaangażowani są wszyscy pracownicy Rzeszowskiego Domu Kultury, którzy na co dzień odpowiedzialni są za realizację bogatej oferty kulturalnej instytucji. Akcja obejmuje serię vlogową w formie filmów instruktażowych i edukacyjnych, a także ciekawe transmisje online oraz konkursy, akcje i zabawy.

Autorskie treści tworzone przez Rzeszowski Dom Kultury są ogólnodostępne na profilu www.facebook.com/RDK.Rzeszow oraz kanale www.youtube.com/RzeszowskiDomKultury. Akcję „#ZostańWDomu z kulturą” rozpoczęły transmisje online z treningów fitness, natomiast kolejne inicjatywy obejmowały, takie aktywności, jak nauka gry na instrumentach, rękodzieło artystyczne, zajęcia ruchowe, a nawet wędkarstwo.

Źródło: materiały nadesłane

01-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zostanwdomu-z-kultura-akcja-rzeszowskiego-domu-kultury-1211-00r2kc