REKLAMA

Zostań alpakoterapeutą! Rozpoczęły się zapisy na specjalność zooterapia

RZESZÓW / PODKARPACIE. Do 16 marca trwają zapisy na specjalność zooterapia – dla studentów Wydziału Medycznego WSIiZ absolwentów i osób spoza uczelni. Zajęcia rozpoczną się w drugiej połowie marca.

Zajęcia będą odbywać się w Centrum Zooterapii, w kampusie WSIiZ w Kielnarowej 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki od godz. 17:00, a więc w porze dogodnej dla osób studiujących i pracujących – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie.

alpaki

W programie alpakoterapia!
W programie studiów są m.in.: hipoterapia, dogoterapia, felinoterapia i alapkoterapia oraz podstawy behawioru zwierząt. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów oraz trenerów zwierząt.

Studenci zooterapii zdobędą wiedzę i praktyczne  umiejętności w pracy z osobami niepełnosprawnymi z wykorzystaniem zwierząt: konia, kota, psa i alpaki. Otrzymają Certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w zajęciach z tymi zwierzętami i wpis do suplementu, potwierdzający odbycie specjalności zooterapia – mówi dr Daria Sawaryn,  kierownik Centrum Zooterapii WSIiZ.

Praca terapeuty z osobami niepełnosprawnymi przy udziale zwierząt: konia, kota, psa i alpaki pozwala zastosować klasyczną rehabilitację w lżejszej formie, jaką jest zooterapia.

Terapia ze zwierzętami staje się bardzo popularną formą usprawniania psychoruchowego jako element uzupełniania tradycyjnych metod rehabilitacji stosowanych w chorobach: mózgowe porażenie dziecięce, autyzm dziecięcy, zespół Downa czy upośledzenie umysłowe. Certyfikat potwierdzający kompetencje zooterapeuty daje duże możliwości znalezienia ciekawej pracy – podkreśla dr Sawaryn.

Przepustka do ciekawej pracy
Po ukończeniu specjalności można znaleźć zatrudnienie w ośrodkach jeździeckich, ośrodkach rehabilitacji dzieci i młodzieży. Można też założyć własną działalność i z przeszkolonym kotem, psem i innym zwierzakiem świadczyć usługi zooterapeutyczne dla wielu placówek rehabilitacyjno-medycznych.

U kandydatów mile widziane są aktualne studia lub ukończenie kierunku studiów, specjalności z przedmiotami: anatomia, fizjologia człowieka, edukacja prozdrowotna, promocja zdrowia – mówi kierownik Centrum Zooterapii WSIiZ.

alpaka

materiał nadesłany

27-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zostan-alpakoterapeuta-rozpoczely-sie-zapisy-na-specjalnosc-zooterapia