REKLAMA

ŻÓŁTA STREFA. Zasady obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Urząd Miasta Rzeszowa zachęca do zdalnego załatwiania spraw w urzędach. Jest to związane ze wzrostem zachorowań COVID-19.

20180710_130418-01_2_1_2

Od zeszłej soboty (3 października br.) Rzeszów znalazł się w żółtej strefie obostrzeń koronawirusowych. Od 10 października strefa żółta obejmuje już obszar całego kraju, z wyłączeniem powiatów i gmin będących w strefie czerwonej. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Tylko w piątek w samym Rzeszowie odnotowano 64 przypadki zarażenia koronawirusem.

W Urzędzie Miasta Rzeszowa nie zawieszono bezpośredniej obsługi mieszkańców, stosowany jest obowiązujący rygor sanitarny, jednak urzędnicy zachęcają do zdalnego załatwania spraw urzędowych, a w przypadku wizyty bezpośredniej proszą o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Specjalny apel do mieszkańców wystosował na swoim Facebooku wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko.

W związku z odnotowanym w ostatnim czasie znacznym wzrostem liczby zachorowań na SARS-CoV-2 w naszym mieście oraz w regionie, przekazuję informację dot. obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa. W trosce o wspólne bezpieczeństwo, zachęcam Państwa do zdalnego załatwiania spraw urzędowych. Nadal odbywa się bezpośrednia obsługa mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa oraz Jednostkach Organizacyjnych Miasta z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Jednak zanim udadzą się Państwo do Urzędu oraz Jednostek, zalecam kontakt telefoniczny w celu umówienia terminu wizyty – czytamy na facebookowym profilu wiceprezydenta Stanisława Sienko.

Zwracam się do Państwa z gorącym apelem o przestrzeganie wprowadzonych rygorów sanitarnych oraz rozważenie ograniczenia lub zawieszenia działań o charakterze nieobowiązkowym. Zdając sobie sprawę z tego, że nadchodzący okres zwiększenia ograniczeń w różnych sferach życia społecznego przyniesie utrudnienia i niedogodności, prosimy o zachowanie w nadchodzących dniach dyscypliny, w szczególności w zakresie zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, częstej dezynfekcji rąk oraz zachowania zasad społecznego dystansu. Tylko wspólnym wysiłkiem wszystkich ludzi dobrej woli możemy ograniczyć skutki pandemii. Pokażmy, że jesteśmy społeczeństwem odpowiedzialnym i dbamy o siebie nawzajem – apeluje do mieszkańców wiceprezydent Rzeszowa.

W Biuletynie Informacji Miasta Rzeszowa można sprawdzić między innymi wykaz telefonów do urzędów, a także listę spraw załatwianych elektronicznie poprzez platformę e-PUAP. Lista ta znajduje się TUTAJ.

Źródło: BIP Miasta Rzeszowa, Wiceprezydent Miasta Rzeszowa – Stanisław Sienko / Facebook

09-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zolta-strefa-zasady-obslugi-mieszkancow-w-urzedzie-miasta-rzeszowa-9623-00r2kc