REKLAMA

Żołnierz znęcał się nad rodziną. Postępowanie rzeszowskiej prokuratury

RZESZÓW, ŻURAWICA, LUBLIN. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów prowadzone jest postępowanie przygotowawcze przeciwko Dariuszowi B. – żołnierzowi z 1. batalionu czołgów w Żurawicy, w związku z ogłoszeniem zarzutów popełnienia przestępstwa polegającego na znęcaniu się nad rodziną.

zolnierze_nczas-696x464
Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Wobec Dariusza B. zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, w tym m.in. polegający na nakazie opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi. W związku z uzyskaniem informacji, że podejrzany nie stosuje się do nakazu, 5 listopada br. żołnierze Żandarmerii Wojskowej z Placówki Żandarmerii Wojskowej w Przemyślu podjęli interwencję.

Dariusz B. podczas przeprowadzania interwencji rozpoczął szarpaninę z interweniującymi, znieważył ich oraz kierował pod ich adresem groźby karalne. Mężczyzna posłużył się także nożem w celu utrudnienia w wykonywanych wobec niego czynnościach służbowych żandarmerii.

W związku z zaistniałym zdarzeniem Dariusz B. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, do Działu do spraw Wojskowych, gdzie przedstawiono mu dodatkowe zarzuty popełnienia przestępstw polegających na napaści, stosowaniu gróźb karalnych i znieważenia innego żołnierza w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych, to jest przestępstwa z artykułu: 345 § 3 kodeksu karnego, 346 § 1 kk, 348 kk, 347 § 1 kk i 11 § 2 kk. – informuje Paweł Król, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Wojskowy Sąd Garnizonowy w Lublinie, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanego Dariusza B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Dariuszowi B. za popełnienie zarzucanych czynów grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

16-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zolnierz-znecal-sie-nad-rodzina-postepowanie-rzeszowskiej-prokuratury-1725-00r2kc