REKLAMA

Żołnierz 21 Brygady Strzelców Podhalańskich najlepszy na Międzynarodowych Zawodach Snajperskich

St. szer. Adam Czaja z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla zdobył wyróżnienie za oddanie najprecyzyjniejszego strzału podczas Międzynarodowych Zawodach Snajperskich w czeskim Bzenec. Polski snajper popisał się nie lada wyczynem.

Polscy żołnierze, a dokładnie strzelcy wyborowi z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa i 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla, wzięli udział w tej imprezie po raz pierwszy. Swoich snajperów wystawiły również jednostki wojskowe z Czech, Słowacji, Słowenii, Finlandii, Francji, Belgii, Niemiec oraz Włoch.

Konkurencji było kilka. Cele były oddalone od 25 do nawet 600 metrów, a liczyła się także szybkość oddania strzału. Do najtrudniejszych zadań należało przestrzelenie przewodu elektrycznego o grubości 3 milimetrów oraz trafienie zapalnika granatu F-1, który miał mniej niż 8 milimetrów!

I właśnie w tej ostatniej konkurencji najlepszy okazał się st. szer. Adam Czaja z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla. Jak czytamy na portalu www.polska-zbrojna.pl, Czaja jest strzelcem wyborowym od trzech lat, a ponadto od ośmiu zajmuje się łowiectwem.

W klasyfikacji drużynowej Polacy zajęli 19 miejsce, ale już zapowiedzieli, że w przyszłym roku powalczą o podium.

archiwum 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

archiwum 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

ar

02-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zolnierz-21-brygady-strzelcow-podhalanskich-najlepszy-na-miedzynarodowych-zawodach-snajperskich00e4ar