REKLAMA

Zobacz Rzeszów w klimacie Cyberpunka! Pierwsza taka gra w Polsce

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pierwsza taka gra miejska w Rzeszowie korzystająca z technologii rozszerzonej rzeczywistości – zobacz miasto w klimacie Cyberpunka.

STC 4

 

Futurystyczny Rzeszów, system kontroli obywateli, ruch oporu oraz ważna misja do wykonania dla każdego. To wszystko dostępne już od 14 lipca, dzięki pierwszej w Polsce grze miejskiej w technologii rozszerzonej rzeczywistości Save The City.

Celem gry jest uratowanie miasta przed autorytarnym Horusem, systemem dążącym do całkowitego kontrolowania obywateli. Narzędziem nadzoru jest skomplikowany system oceniania i przyznawania punktów mieszkańcom. W świecie Horusa każdy obywatel sprowadza się do danych i statystyk oraz ogólnej oceny przydatności społecznej. Jeżeli według systemu nie jesteś “dobrym” obywatelem to nie należy Ci się możliwość skorzystania np. z urlopu w pracy, wzięcia kredytu albo skazany jesteś na mieszkanie w gorszych dzielnicach. 

Celem graczy jest zniszczenie Horusa i przywrócenie normalności w mieście.

 

Gracze, aby wykonać misje, muszą odkrywać miasto, znajdując i rozwiązując zadania, które dostępne są tylko w wybranych lokalizacjach miejskich.

Wszystkie elementy gry wyświetlane są w technologii rozszerzonej rzeczywistości czyli, tak jak słynne Pokemony, mogą być nanoszone na realną rzeczywistość poprzez ekran telefonu. W grze znalazły się również misje poboczne wymagające od graczy zapoznania się z otoczeniem. Dzięki temu gracze poznają charakterystyczne elementy infrastruktury miejskiej, np. Plan Wiedemanna czy pomnik Tadeusza Kościuszki.

 

Save The City to doskonała okazja na poznanie miasta poprzez emocjonującą rozgrywkę, która dzieje się w różnych miejscach w Rzeszowie. Na graczy czekają zadania do rozwiązania, m.in przy Fontanie Multimedialnej, Pomniku Tadeusza Nalepy czy Wisłoku. Gra jest idealną propozycją dla młodzieży, całych rodzin z dziećmi, oraz turystów.

Twórcami gry jest rzeszowskie Riddle Studio, powstałe ze współpracy dwóch lokalnych firm Simplicity Games oraz escaperoomu Share_Lock.

Gra jest dostępna na platformach AppStore oraz Google Play. Telefon powinien obsługiwać wtyczkę ARCore lub ARKit.  Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Rzeszów, firmiy G2A, oraz Centrum Medycznego Medyk w pierwszym roku istnieje możliwość darmowej gry.

 

Źródło, zdjęcia: Urząd Miasta Rzeszowa

 


12-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)