REKLAMA

AKTUALIZACJA: Zobacz, jak w Rzeszowie uczczono 96. rocznicę śmierci płk Leopolda Lisa-Kuli [FILM, ZDJĘCIA]

AKTUALIZACJA: Zobacz, jak w Rzeszowie uczczono 96. rocznicę śmierci płk Leopolda Lisa-Kuli [FILM, ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W piątek (6 marca) odbyły się uroczystości związane z uczczeniem pamięci pułkownika Leopolda Lisa-Kuli. Pojawili się m.in. Adam Komorowski (syn gen. dyw. Tadeusza “Bora” Komorowskiego) oraz bratanek pułkownika – Leopold Kula.

Obchody rozpoczęły się od spotkania Adama Komorowskiego z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. O godz. 12 odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele Świętego Krzyża przy ul. 3 Maja, której przewodniczył JE ks. Bp Jan Wątroba – Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.

Podczas Mszy Św. swoje ślubowania  złożyli „Orlęta” ze szkół podstawowych z Tyczyna, Bratkowic, Rzeszowa i Nawsia. Rotę przyrzeczenia odczytał Adam Komorowski.

Główna uroczystość odbyła się na Placu Farnym. Zaczęło się od złożenia meldunku, odegrania Hymnu Narodowego oraz podniesienia flagi na maszt. 

Podczas obchodów przyrzeczenia strzeleckie na historyczny sztandar Związku Strzeleckiego “Strzelec” Leżajsk z 1927 roku, którego współfundatorem był Marszałek Józef Piłsudski złożyło około 400 osób z Jednostek Strzeleckich m.in. z Rzeszowa, Leżajska, Sędziszowa Małopolskiego i Tarnowa. Bratanek płk  Lisa-Kuli odczytał rotę.

Po uroczystych przemówieniach, wręczeniach odznaczeń i podziękowań przyszedł czas na Apel Pamięci i złożenie wieńców.

Na koniec pokaz swoich umiejętności strzeleckich dali strzelcy z jednostek strzeleckich z Rzeszowa i Stalowej Woli.

 

06-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)