REKLAMA

Znieważył Turka, kupując kebab – grozi mu wysoka grzywna

Zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie 24-latka, który znieważył obywatela Turcji, kupując kebab w jednym z rzeszowskich lokali. Mieszkańcowi Kolbuszowej grozi grzywna w wysokości 10 tysięcy złotych.

doner-kebab-1753615_960_720

Foto: Pixabay.com

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzorowała postępowanie przeciwko 24-letniemu mieszkańcowi Kolbuszowej, który w dniu 12 listopada 2016 roku w godzinach nocnych przyszedł do jednego z lokali gastronomicznych w centrum Rzeszowa, gdzie chciał zamówić kebaba.

Mężczyzna zaczął zachowywać się wulgarnie i agresywnie w stosunku do jednego z pracowników lokalu, 28-letniego obywatela Turcji. W obecności innych osób, znieważał go z powodu jego przynależności narodowej używając wobec niego wulgarnych słów oraz szydził z jego wiary, wykonując prześmiewcze gesty. Ponadto, mężczyzna groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i spaleniem lokalu. Przestraszeni pracownicy baru wezwali na miejsce firmę ochroniarską. W lokalu pojawiła się także Policja.

W związku z zaistniałym zdarzeniem, w maju 2018 r. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia, zarzucając w nim sprawcy popełnienie przestępstwa znieważenia i stosowania groźby wobec pokrzywdzonego z powodu jego przynależności narodowej i wyznaniowej. W dniu 18 września 2018 r. Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał oskarżonego za winnego zarzucanego mu przestępstwa i wymierzył mu karę grzywny w łącznej wysokości 10.000 złotych oraz zobowiązał go do pokrycia kosztów, jakie musiał ponieść w związku z postępowaniem Skarb Państwa.

Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

22-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zniewazyl-turka-kupujac-kebab-grozi-mu-wysoka-grzywna-600