REKLAMA

Znicz 2019. Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”. Do 3 listopada na drogach służbę pełnić będzie zwiększona liczba policjantów. 1 listopada nastąpi zmiana w organizacji ruchu w obrębie rzeszowskich cmentarzy na Wilkowyi i Pobitnie.

303-197869

Foto: Podkarpacka Policja

Jak co roku, policjanci przystąpią do akcji „Znicz”. Wzmożone działania potrwają od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada. Policjanci spodziewają się znacznego wzrostu natężenia ruchu na drogach oraz w pobliżu cmentarzy. Część patroli pełnić będzie służbę w sposób dynamiczny, na bieżąco monitorując nasilenie ruchu i reagując na pojawiające się utrudnienia.

Podstawowym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierujących, nieprawidłowe wyprzedzanie kolumny pojazdów, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków. Kolejnym ważnym zdaniem policjantów będzie utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych. W przypadkach pojawienia się znacznych utrudnień funkcjonariusze drogówki podejmą ręczne kierowanie ruchem.

W dniu Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu na dojeździe do cmentarza przy ulicy Cienistej (Wilkowyja), przy cmentarzach zostaną wyznaczone strefy do parkowania.

  • Dojazd samochodów osobowych do parkingu przed cmentarzem będzie odbywał się ulicą Bałtycką i Morgową, na których zacznie obowiązywać ruch jednokierunkowy (wjazd od strony ulicy Lwowskiej). Wyjazd samochodów zostanie umożliwiony przez ulicę Cienistą i Kujawską, gdzie ruch będzie odbywał się również jednokierunkowo – zakaz wjazdu od strony ulicy Lwowskiej. Zakaz ten jednak nie dotyczy autobusów MPK i taksówek, które będą mogły się nią przemieszczać w kierunku parkingu przed cmentarzem.
  • Dojazd do bramy cmentarza, znajdującej się przy ulicy Polnej, zostanie otwarty od ulicy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w stronę ulicy Morgowej. Nie będzie można dojechać do cmentarza przez ulicę Kujawską. Z ulicy Morgowej w ulicę Żołnierzy I Armii WP policjanci umożliwią jedynie skręt w prawo, gdyż w okolicach skrzyżowania, ulica Żołnierzy I Armii WP zostanie rozdzielona zaporami. Wjazd w ulicę Konfederatów Barskich możliwy będzie po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu.
  • Na czas zmiany organizacji ruchu na ulicy Lwowskiej ustawione będą znaki informujące o dojeździe do cmentarza oraz znaki zakazujące skrętu w ulicę Cienistą i Kujawską. Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulicy Lwowskiej z ulicą Kujawską i Cienistą zostaną wyłączone, ruchem pokierują wówczas policjanci. Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych przy ulicy Cienistej i Polnej oraz na parkingu Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 przy Lwowskiej. Ponadto dopuszczone zostanie parkowanie na prawym pasie ruchu ulicy Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.

Opisana zmiana organizacji ruchu obejmie także cmentarz przy ul. Lwowskiej – Pobitno, znajdujący się w bezpośredniej bliskości cmentarza komunalnego. Parkowanie będzie możliwe na przycmentarnym parkingu od ulicy Żołnierzy I Armii WP oraz przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy oraz w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego nie wprowadzono zmian w organizacji ruchu. Kierowcy zostawią swoje pojazdy na przycmentarnych parkingach.

Największe nasilenie ruchu przewiduje się na ulicy Lwowskiej. Ulica ta bowiem stanowi nie tylko drogę dojazdu do cmentarza przy ulicy Cienistej, ale przede wszystkim należy do drogi krajowej nr 94. Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu będzie uzależnione od bieżących potrzeb. W przypadku dużego natężenia ruchu, ograniczenia zostaną wdrożone nie tylko w dzień Wszystkich Świętych, ale również w czwartek poprzedzający święto i przedłużone do soboty.

Funkcjonariusze przypominają, że w czwartek i w piątek obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów o masie o masie powyżej 12 ton: 31 października (czwartek) w godzinach od 18:00 do 22.00, a 1 listopada (piątek) w godzinach od 8:00 do 22:00.

Policjanci apelują, aby przez cały nadchodzący weekend kierujący, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, nie jeździli na pamięć. Powinni oni także zwracać szczególną uwagę na oznakowanie, które może zostać zmienione oraz na sygnały podawane przez policjantów. W przypadku kierowania ruchem przez funkcjonariuszy, kierujący w pierwszej kolejności muszą stosować się do sygnałów i poleceń przez nich podawanych. Przez kilka najbliższych dni wszyscy powinni zachować szczególną ostrożność oraz wyrozumiałość wobec innych uczestników ruchu.

Źródło: Podkarpacka Policja

30-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

znicz-2019-zmiana-organizacji-ruchu-przy-rzeszowskich-cmentarzach-7330-00r2kc