REKLAMA

Znęcał się nad żoną i groził jej nożem! Został aresztowany

ŁAŃCUT / PODKARPACIE. Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy wobec 60-letniego Romualda R., mieszkańca gminy Łańcut. Mężczyzna znęcał się nad swoją żoną oraz znieważał interweniujących wobec niego policjantów.

303-207417_m1

Foto: KPP Łańcut

W ubiegłą sobotę, 16 maja br. policjanci zostali poinformowani o awanturze domowej, do której doszło w jednej z miejscowości gminy Łańcut. Według przekazanych informacji, pijany i agresywny mężczyzna wszczął awanturę. Sytuację zgłosili członkowie rodziny. Jak ustalono, Romuald R. trzymał w ręce nóż, grożąc swojej żonie śmiercią. Ponadto próbował zacisnąć na szyi pokrzywdzonej przewód elektryczny.

Romuald R. nie reagował na polecenie oraz znieważał i groził policjantom. 60-latek został zatrzymany. 18 maja 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Łańcucie skierowała do Sądu Rejonowego w Łańcucie wniosek o zastosowanie wobec Romualda R. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Łańcucie uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Romualda R. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty z art. 190§ 1 kodeksu karnego (grożenie popełnieniem przestępstwa), a także z art.224 § 2 kodeksu karnego (przemoc lub groźba w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej) i art. 226 §l kodeksu karnego (znieważenie funkcjonariusza publicznego). Romuald R. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Łańcut, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

23-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

znecal-sie-nad-zona-i-grozil-jej-nozem-zostal-aresztowany-6186-00r2kc