REKLAMA

PODKARPACIE. Znęcał się nad matką, trafił do aresztu

PODKARPACIE. Przemyscy policjanci zatrzymali agresora, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. 38-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Podejrzanemu może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, tuż po godz. 16, funkcjonariusze Komedy Miejskiej j Policji w Przemyślu zatrzymali 38-latka podejrzanego o znęcanie się nad matką. Jak ustalili mundurowi do awantur dochodziło za zamkniętymi drzwiami mieszkania. Mężczyzna był pijany, został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad 75-letnią kobietą.

Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad osobami najbliższymi, agresorowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci apelują, aby reagować na przemoc w rodzinie. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie bliskich jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy taki przypadek powinien być zgłoszony na policję albo do najbliższego ośrodka pomocy społecznej.

KMP Przemyśl

03-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)