REKLAMA

Znamy wyniki rekrutacji do liceów i techników. Tutaj są jeszcze wolne miejsca!

RZESZÓW. Szkoły ponadgimnazjalne opublikowały listy uczniów, którzy pozytywnie przeszli rekrutację. Wolnych miejsc nie brakuje.

Niezmiennie najbardziej obleganym przez uczniów liceum jest II Liceum Ogólnokształcące przy ul. Ks. Jałowego. Na 340 wolnych zgłosiło się aż 1278 osób! 717 z nich to właśnie to liceum uznało, jako priorytetowe. Ale efekt jest taki, że zostały jeszcze trzy wolne miejsca. Jedno w klasie o profilu geograficzno-matematycznym, dwa w klasie matematyczno-fizyczno-informatycznej.

Sporo młodych absolwentów gimnazjów wybrało też IV LO. Tutaj również było 340 wolnych miejsc, a chętnych – 1030. Zostało tylko jedno wolne miejsce w klasie z rozszerzonymi językiem polskim, historią i wiedzą o społeczeństwie.

Trzecie miejsc pod względem liczby chętnych zajęło VI LO. Na 352 miejsca zgłosiło się 1000 osób. Część osób już zrezygnowała, więc jest szansa dla innych. W “szóstym” zostało jeszcze aż 19 wolnych miejsc. Między innymi w klasach z rozszerzonymi biologią, geografią i wiedzą o społeczeństwie.

Miejsca są także w III LO i to 11. Szkoła prowadziła nabór na 238 miejsc, ale liczba chętnych i tutaj była imponująca. Swoje papiery złożyło tu 829 uczniów. Dla tych, którzy się nie zakwalifikowali pozostała nadzieja. Miejsca są w klasach m.in. o profilach matematyczno-biologiczno-chemicznym, biologiczno-chemicznym oraz matematyczno-geograficznym.

Sprawdziliśmy także, jak wygląda sytuacja z naborem w I LO. Na 204 miejsca, zgłoszeń było ponad trzykrotnie więcej (685). Pozostało 5 wolnych miejsc: 3 w klasie biologiczno-chemicznej, 2 w klasie matematyczno-informatyczno-fizycznej.

Pojedyncze wolne miejsca zostały też w kilku innych rzeszowskich liceach, m.in. w X, XII i XIV. W “ósmym” LO miejsc jest aż 27, w Liceum Plastycznym 34.

Wolnych miejsc nie brakuje też w technikach. W Zespole Szkół Nr 2 na 238 miejsc zgłosiło się 419 uczniów, wolnych zostało 47 miejsc. Tutaj kształcić się można i na logistyka, i na spedytora, i na ekonomistę.

W Zespole Szkół Energetycznych zostały miejsca dla przyszłych informatyków, elektroników, mechaników i elektryków.

W Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego brakło chętnych m.in. na kierunkach budownictwo czy geodezja.

fot. nagłówek: flickr.com/Bekah

08-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)