REKLAMA

Znamy sondażowe WYNIKI WYBORÓW! Kto będzie rządził POLSKĄ?

POLSKA. Poznaliśmy pierwsze sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2023! Publikujemy rezultaty badania exit poll, które dla TVN, TVP i dla Polsatu przygotowali ankieterzy Ipsos. Kto wygrał? Kto będzie rządził Polską? ZOBACZ sondażowe wyniki! Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedzią Państwowej Komisji Wyborczej, oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych możemy poznać we wtorek 17 października.

Wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę 15 października. Polacy wybierali 460 posłów i 100 senatorów. Oprócz tego, obywatele kraju nad Wisłą mogli wypowiedzieć się w referendum ogólnokrajowym, w którym postawiono cztery pytania.

Pierwsze, zaznaczmy to bardzo wyraźnie – SONDAŻOWE wyniki wyborów podawane są tradycyjnie tuż po zakończeniu ciszy wyborczej, czyli po godzinie 21:00.

Wyniki badania exit poll przeprowadzonego przez pracownię Ipsos dla TVN, TVP i dla Polsatu, oparte są na ankietach, które zrealizowano w 900 wybranych Obwodowych Komisjach Wyborczych. Wszędzie wykonano 100 ankiet. Daje to łącznie 90 tys. ankiet. Badanie jest przeprowadzane w ten sposób, aby wyniki odzwierciedlały ogólnopolskie tendencje. Margines błędu szacowany jest na około dwa procent. Dodajmy, że badanie exit poll przeprowadziło dzisiaj około 1850 ankieterów oraz 50 osób również pracujących przy sondażu (analitycy i koordynatorzy Ipsos).

Zaprezentowane w trzech wspomnianych stacjach telewizyjnych wyniki prezentują się następująco:

Prawo i Sprawiedliwość: 36,8  %

   

Koalicja Obywatelska (PO, .N, IPL, Zieloni): 31,6  %

   

Trzecia Droga (Polska 2050 Szymona Hołowni, PSL): 13,00 %

 

 

Konfederacja: 6,2  %

 

 

Nowa Lewica: 8,6  %

   

Bezpartyjni Samorządowcy: 2,4 %

   

 

FREKWENCJA:

* wyniki sondażu: IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu

Niebawem na naszym portalu komentarze polityków i samorządowców dotyczące wyników wyborów.

Tymczasem zapraszamy do dyskusji. Jak oceniają Państwo sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych? Kto Państwa zdaniem ma największe szanse na stworzenie rządu?

grafika poglądowa: pixabay.com

źródło: Red., Money.pl, TVN24.pl, TVP Info, Polsat logotypy: internet, Facebook

15-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)