REKLAMA

Znamy laureatów Rzeszów Carpathia Festiwal 2014 ! (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Safi Rakover z Francji zdobyła Grand Prix podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji rzeszowskiego Festiwalu Carpathia. W gronie laureatów znaleźli się także Adam Krylik i Katarzyna Popowska z Polski.

O nagrodach powiadomiła Dorota Szpetkowska, przewodnicząca jury Rzeszów Carpathia 2014.

Jurorzy zdecydowali także o przyznaniu trzech wyróżnień, które znalazły się w rękach Katarzyny Popowskiej,  B-Joey ze Słowacji i Jennifer Sziroty z Węgier. Każda opiewała na kwotę 1000 złotych. Jury przyznało również nagrodę o wartości 1.500 złotych za najlepszą kompozycję. Powędrowała ona do B-Joey’a ze Słowacji. Trzy główne nagrody otrzymali: Szandra z Węgier (3 miejsce – 3 tysiące złotych), B-Joey (2 miejsce – 5 tysięcy złotych) i Adam Krylik (1 miejsce – 6 tysięcy złotych). Najważniejszą nagrodę, czyli Grand Prix Festiwalu Carpathia 2014, zdobyła Safi Rakover z Francji. Wartość tej nagrody to 30 tysięcy złotych. Zwyciężczyni tegorocznej edycji festiwalu zawita do nas także w przyszłym roku podczas kolejnej Carpathii.

Nagrodę specjalną ufundował natomiast port lotniczy Rzeszów-Jasionka. Jest nią dwuosobowy bilet uprawniający do przelotu w obie strony z Jasionki do Rzymu dla Nadii Hasiuk z Ukrainy.

Na zakończenie festiwalu odbyły się koncerty. Wystąpili: Natalia Szroeder & Liber jak również zespół 3nity Brothers z Francji, laureaci festiwalu w 2010 r. Część muzyczną festiwalu zakończył koncert zespołu Varius Manx z Edytą Kuczyńską, która w 2009 roku została laureatką Rzeszów Carpathia Festiwal.

08-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

znamy-laureatow-rzeszow-carpathia-festiwal-2014-zdjecia