REKLAMA

Znamy kapitana i trenera Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek (25 stycznia br.) odbyła się prezentacja Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego. Kibice wybrali kapitana i poznali trenera drużyny. Czekała na nich także pewna niespodzianka.

24 stycznia o godzinie 18:00 w Centrum Kulturalno – Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie odbyła się prezentacja Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, drużyny która już w kwietniu wystartuje w rozgrywkach żużlowej drugiej ligi.

Zgromadzeni na prezentacji kibice mieli możliwość wyboru kapitana nowego zespołu. Został nim Patryk Rolnicki. Trenerem RzTŻ będzie Janusz Stachyra.

Jak podaje portal WP SportoweFakty, klub będzie miał prawo do posługiwania się symbolem żurawia, który jest związany z historią rzeszowskiego żużla od 1944 roku. Żurawie mają się pojawić na kevlarach zawodników z Rzeszowa.

Dla fanów żużla przygotowano konkursy, w których można było wygrać żużlowe gadżety, wśród których znalazł się między innymi karnet na sezon 2020 i klubowa koszulka. Po zakończeniu prezentacji, każdy chętny miał okazję do zebrania autografów oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia ze wszystkimi żużlowcami.

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe sezon rozpocznie, 5 kwietnia przy Hetmańskiej 69 w Rzeszowie, od meczu z Kolejarzem Opole.

Skład Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego na sezon 2020:

 • Seniorzy:
  1. Patryk Rolnicki
  2. Edward Mazur
  3. Dawid Stachyra
  4. Marcin Rempała
  5. Stanisław Burza
  6. Ilja Czałow
  7. Patrick Hansen
  8. Adam Ellis
  9. Kenneth Hansen
 • Juniorzy:
  1. Mateusz Majcher
  2. Konrad Mikłoś
  3. Patryk Zieliński

– Otwartą kwestią pozostaje możliwość skorzystania z instytucji „gościa” oraz wypożyczenia zawodników w późniejszym terminie. Nie zamykamy więc definitywnie składu zespołu na sezon 2020 – informują włodarze RzTŻ.

Źródło: red., wp.pl

25-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

znamy-kapitana-i-trenera-rzeszowskiego-towarzystwa-zuzlowego-3678-00r2kc