REKLAMA

Znamy datę wyborów samorządowych. Kto powalczy o głosy w Rzeszowie?

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył we wtorek termin wyborów samorządowych. Ilu będzie kandydatów do fotela prezydenta miasta Rzeszowa? Na ten moment jest ich dwóch, ale wiele wskazuje na to, że pojawią się kolejni.

Bez nazwy-1_1

Foto: Pixabay.com

Ogłoszenie terminu odbycia się wyborów samorządowych, rozpoczyna kampanię wyborczą. Pierwsza tura przewidziana jest na 21 paździenika. Na 4 listopada zaplanowano ewentualną drugą turę.

W stolicy województwa, mieszkańcy wybiorą prezydenta, 25 radnych, którzy będą zasiadać w ratuszu oraz 8 radnych do sejmiku (powiaty: rzeszowski, leżajski, łańcucki).

Ilu będzie kandydatów na prezydenta Rzeszowa? Do tej pory ogłoszono ich tylko dwóch. Są nimi Tadeusz Ferenc oraz Wojciech Buczak. Obecnie sprawujący ten urząd Ferenc, reprezentuje partię SLD. Uzyskał także poparcie Koalicji Obywatelskiej. Miało to miejsce 23 lipca na konwencji, w której wzięli udział liderzy opozycji. Podczas jesiennych wyborów, powalczy on o swoją piątą z rzędu prezydencką kadencję. Drugim kandydatem jest poseł na sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Wojciech Buczak. Jego kandydaturę popiera Zjednoczona Prawica. Polityk partii rządzącej mówi o zmianach w Rzeszowie na specjalnych konferencjach, gdzie występuje razem z radnymi swojego ugrupowania. Wojciech Buczak w latach 2013-14 był przewodniczącym sejmiku województwa w naszym regionie. Od 2014 do 2015 r. pełnił funkcję wicemarszałka woj. podkarpackiego, a w 2015 r. został wybrany do Sejmu.

Swoją kandydaturę ma ogłosić partia Wolność. Wspominano o tym 9 sierpnia na spotkaniu z członkami ugrupowania Janusza Korwina – Mikke. Jak powiedział Damian Bańka – prezes regionu podkarpackiego partii, ma być to mocne nazwisko. Inne ugrupowania nie zajęły jeszcze w tej sprawie oficjalnych stanowisk.

15-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

znamy-date-wyborow-samorzadowych-kto-powalczy-o-glosy-w-rzeszowie-3222