PODKARPACIE. W ostatnich latach w województwie podkarpackim ubywa aptek ogólnodostępnych i punktów aptecznych. Mniej jest również pracowników aptek. Pod względem nasycenia aptekami, Podkarpacie w ubiegłym roku znajdowało się w środku stawki wśród wszystkich województw w Polsce.
Foto: pixabay.com
W 2019 roku w województwie podkarpackim funkcjonowało 665 aptek ogólnodostępnych i 122 punkty apteczne. Na wsi funkcjonowały łącznie 153 apteki i punkty apteczne. Aptek pełniących stałe dyżury nocne było 13, a dyżury okresowe 143.
W aptekach i punktach aptecznych pracowało łącznie 3481 osób, w tym 1221 magistrów farmacji. Kobiety stanowiły 83 procent wśród magistrów farmacji pracujących w podkarpackich aptekach ogólnodostępnych i punktach aptecznych.
Na jedną aptekę w województwie podkarpackim przypadało 3199 osób. Pod względem nasycenia aptekami Podkarpacie znajdowało się na 8. miejscu wśród województw. Największe nasycenie aptekami było w województwie wielkopolskim (2777 osób na jedną aptekę), a najmniejsze w województwie pomorskim (3514 osób na jedną aptekę).
Liczba aptek ogólnodostępnych na Podkarpaciu w 2019 roku, w porównaniu z 2018 rokiem, zmniejszyła się o 22 apteki (o 3,2 procent), a liczba punktów aptecznych o 2 punkty. W aptekach w 2019 roku ogółem pracowało o 29 osób mniej niż w 2018 roku, natomiast magistrów farmacji było o 4 osoby więcej w br. w porównaniu z ub. rokiem.
Warto dodać, że w 2019 roku było o 49 aptek mniej niż dwa lata wcześniej, a punktów aptecznych o 6 mniej.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.