REKLAMA

Zmiany w obostrzeniach! Jest nowelizacja rozporządzenia

POLSKA. W środowy wieczór opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jakie zmiany wchodzą w życie od czwartku?

Foto: pexels.com

W Dzienniku Ustaw RP opublikowano nowelizację rozporządzenia związanego z obostrzeniami koronawirusowymi. Większość zmian wchodzi w życie od czwartku 11 marca.

 

Jedną ze zmian w rozporządzeniu jest to, że ozdrowieńcy będą mogli zostać zaszczepieni przeciw COVID-19 nie wcześniej, niż 3 miesiące od dnia uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

– W przypadku ozdrowieńców szczepienie stanowi drugi kontakt ich organizmów z antygenem, stąd dla zapewnienia właściwego poziomu odporności wystarczające jest zaszczepienie takich osób jedną dawką szczepionki – czytamy w uzasadnieniu rozporządzenia.

Wyjątkiem są ozdrowieńcy, którzy już otrzymali skierowanie na szczepienie. Oni będą mogli zaszczepić się bez konieczności odczekania 3 miesięcy.

 

W rozporządzeniu czytamy, że postanowiono też poszerzyć grupę osób, których nie obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

Od czwartku maseczki nie muszą nosić osoby z zaawansowanymi schorzeniami neurologicznymi, schorzeniami układu oddechowego  lub  krążenia,  przebiegających z niewydolnością oddechową lub krążenia.

 

Pełną treść rozporządzenia można obejrzeć TUTAJ

Źródło: red., Dziennik Ustaw RP

11-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)