REKLAMA

Zmiany miejskiego rozkładu jazdy od 1 lipca

RZESZÓW / PODKARPACIE.  Od 1 lipca zmianie ulegnie miejski rozkład jazdy. Wszystko po to, aby usprawnić ruch w mieście. Takie linie, jak:  2, 6, 16, 15, 10, 40 i 36 ulegną całkowitej zmianie.
Najdłuższa w Rzeszowie linia nr 6 wiodąca od ulicy Dębickiej do Malawy zostanie skrócona tak i w rezultacie nie spóźniać się na miejsce przyjazdu. Jej początek zacznie się pod wiaduktem Śląskim i tak docelowo jak obecnie – do Malawy, jednak tym razem przez ulice: Cieplińskiego, Kopisto i Rejtana. Mieszkańcy dojeżdżający dotychczas tą linią nie powinni się obawiać, bowiem trasę obecnej linii nr 6 uzupełni linia nr 33. Ta druga przebiegać ma od ulicy Dębickiej do Lubelskiej.
Dotychczasową linię nr 6 uzupełni także linia nr 16 od placu Wolności do ulicy Ustrzyckiej.

Zmianę stanowi także nowa linia nr 38, która początek ma na ulicy Bardowskiego przez plac Wolności i tu kontynuując trasę nr 16, lecz  nie przez ulicę Przemysłową, a na nowo wybudowanym łączniku 9. Dywizji Piechoty. Trasa swój koniec ma przy stacji uzdatniania wody w Zwięczycy.

Wszystkie modyfikacje będą mieć przez okres wakacji swój “test sprawdzający”. W przypadku zaistniałych błędów, zmieniane będą natychmiastowo tak, by w październiku z początkiem nowego roku akademickiego, wszystko działało bez zarzutów.

 

20-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.