REKLAMA

Zmiany na przystankach autobusowych MPK. Będą nowe nazwy i likwidacja kilku postoi

RZESZÓW. Rzeszowscy radni podjęli decyzję w sprawie zmiany dotychczasowego nazewnictwa przystanków autobusowych w mieście. Wszystko po to aby zwiększyć komfort podróżujących MPK i ułatwić orientację pasażerów w terenie. Nazwy postoi zostaną przekształcone na bardziej charakterystyczne.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie chce doprecyzować lokalizację przystanków autobusowych wzorując się na innych miastach Polski. – Wszystko po to, aby informacja o przystanku była bardziej czytelna dla podróżujących komunikacja miejską. Zmiany mają także służyć  przyjezdnym. W nowych autobusach montujemy informacje świetlne, wewnętrzne jak i zewnętrzne. Dzięki czemu, pasażer będzie miał dokładną informację o tym, w którym miejscu miasta na dany moment się znajduje – wyjaśnia Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Radni miejscy podjęli również decyzję o likwidacji 7 przystanków miejskich znajdujących się przy ul. Trembeckiego, Krakowskiej, Staroniwskiej oraz Niepodległości. –  Są to przystanki, które już nie istnieją. Na jednej uliczce do tej pory stoi wiata i 2. słupki, co w żaden sposób nie odpowiada wymogom technicznym jak i komunikacyjnym, dlatego też takie postoje zdecydowaliśmy zlikwidować. Komunikacja w mieście musi być uporządkowana – wyjaśnia dyrektor ZTM Anna Kowalska.

Nowe nazwy przystanków będą wprowadzane na bieżąco. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie chce się z nimi uporać do końca maja.

przystanek_mpk12

30-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zmiany-na-przystankach-autobusowych-mpk-beda-nowe-nazwy-i-likwidacja-kilku-postoi