REKLAMA

Zmiana nazwy ulicy. Rzeszowianie zapłacą za nią 200 zł?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dla jednych ulica “Szopena”, dla innych “Chopina”. Niby sprawa drobiazgowa, ale staje się przyczyną wielu niedomówień, a czasami nawet i sporów. Jeżeli radni zgodzą się na zmianę nazwy, mieszkańcy będą musieli za to zapłacić…

a

foto: archiwum rzeszow24.pl

Burza w szklance wody?

Obecnie obowiązuje polska wersja nazwy, czyli ul. Szopena. Jak twierdzi Waldemar Szumny z PiS, zmiana jest konieczna, bo przez polską nazwę tworzy się sporo komplikacji. Zdaniem polityka, jedną z nich jest chociażby nazwa Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina… na ulicy Szopena.

Małe zmieszanie jest również Filharmonia Podkarpacka. Budynek jest na ul. Szopena, jednak dla osób z zagranicy funkcjonuje nazwa “ul. Chopina”, dla łatwiejszego zrozumienia i zapamiętania nazwy.

Kiedy pomysł przejdzie, osoby ze starymi dowodami osobistymi i dowodami rejestracyjnymi, będą miały nieaktualne dokumenty. Ewentualna konieczność ich zmiany może kosztować w granicach 200 złotych. Radni obiecują jednak, że wszystkie koszty zostaną zminimalizowane.

Waldemar Szumny, który jest dużym zwolennikiem wprowadzenia tej zmiany, konsultował swój pomysł jeszcze przed laty z historykiem, Markiem Czarnotą. Znawca Rzeszowa również był “za”.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta przekonuje, że nie jest to pomysł polityczny, a czysto praktyczny. Temat pojawi się na najbliższej sesji miejskiej, którą zaplanowano na 20 grudnia.

(az)

07-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zmiana-nazwy-ulicy-rzeszowianie-zaplaca-za-nia-200-zl