REKLAMA

Zmiana na stanowisku wicewojewody podkarpackiego!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, powołał do pełnenia funkcji wicewojewody podkarpackiego Jolantę Sawicką. Od 31 stycznia zastąpi ona na tym stanowisku Lucynę Podhalicz.

IMG_2629-1200x900

Foto: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie / na zdjęciu: Ewa Leniart (po lewej stronie), Jolanta Sawicka (po prawej stronie)

Dotychczasowa wicewojewoda Lucyna Podhalicz została odwołana przez Prezesa Rady Ministrów w czwartek, 30 stycznia. Dokładne przyczyny zmiany nie są na razie znane. Dotychczasowa wojewoda pełniła swoją funkcję od 12 lutego 2018 roku.

Lucyna Podhalicz Studiowała socjologię w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu i na Uniwersytecie Rzeszowskim. Absolwentka podyplomowego Studium Literacko-Artystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studentka studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej. W latach 2006–2010 i 2014–2018 zasiadała w radzie miejskiej Przemyśla jako członek Prawa i Sprawiedliwości; w drugiej kadencji była jej wiceprzewodniczącą i przewodniczącą.

Od 2014 do 2016 roku Lucyna Podhalicz była dyrektorem Obwodu Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ w Przemyślu, a w 2014 roku dyrektorem przedszkola. Od 2016 do 2018 roku pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. organizacji lecznictwa otwartego i rozwoju Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.

Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, powołał na stanowisko wicewojewody podkarpackiego Jolantę Sawicką. Nowa wicewojewoda zacznie pełnić swoje obowiązki od piątku 31 stycznia.

Jolanta Sawicka jest z wykształcenia prawnikiem. W latach 2003 – 2015 była sekretarzem Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przemyślu. Od 2015 r. do 2016 r. pełniła funkcję zastępcy Naczelnika Wydziału Organizacji, Kadr i Kontroli Urzędu Miejskiego w Przemyślu, natomiast w latach 2016 – 2019 była dyrektorem OR KRUS w Rzeszowie.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, Wikipedia

 

30-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zmiana-na-stanowisku-wicewojewody-podkarpackiego-3102-00r2kc