REKLAMA

Zmarła ósma ofiara koronawirusa w Polsce!

POLSKA, PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci ósmej osoby zarażoenej koronawirusem. To 83-letni mężczyzna, który przebywał w stanie ciężkim w Tychach. Miał choroby współistniejące. W Polsce liczba zarażonych wynosi 684, w tym 8 osób zmarło. Liczba zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim wynosi 29 osób.

014646666666-1024x682

Foto: pixabay.com

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj.dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego. 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowa.

Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem – to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 684/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)podaje Ministerstwo Zdrowia.

 …

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 29 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pod nadzorem pozostaje 6657 osób, dla 6516 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 70 osóbOdnotowano 1 zgon (15 marca br.).

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1088 testów. 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

23-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zmarla-osma-ofiara-koronawirusa-w-polsce-9440-00r2kc