REKLAMA

Zmarł Stefan Kępa, były żużlowiec Stali Rzeszów, pięciokrotny medalista DMP

Zmarł Stefan Kępa, były żużlowiec Stali Rzeszów i Motoru Lublin. Z rzeszowską drużyną zdobył pięć medali Drużynowych Mistrzostw Polski. Miał 83 lata. O śmierci zawodnika poinformował w mediach społecznościowych Motor Lublin.

candle-1216603_1280

Foto: pixabay.com

Stefan Kępa był wychowankiem lubelskiego Motoru, ale przyczynił się też do największych sukcesów w historii żużlowej Stali Rzeszów. W barwach “Żurawi” sięgnął po pięć medali Drużynowych Mistrzostw Polski: dwa złote (1960 i 1961 rok), dwa srebrne (1962 rok i 1963 rok) oraz jeden brązowy (1966 rok). W tym czasie pomagał też zawodnikom ze szkółki żużlowej.

Żużlowiec czterokrotnie dochodził do półfinałów kontynentalnych w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata. Najlepszy wynik osiągnął w 1961 roku kończąc półfinał na dziewiątym miejscu. Był również zawodnikiem szerokiej kadry, która brała udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata.

Na szczeblu krajowym największym indywidualnym sukcesem S.Kępy było czwarte miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w 1959 roku w Rybniku. Po zakończeniu kariery zawodniczej był trenerem Motoru Lublin.

 

Źródło: Motor Lublin / Facebook, wikipedia.org

20-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)