REKLAMA

Zmarł Stanisław Harpula – wieloletni kanclerz WSIiZ w Rzeszowie

W Boże Narodzenie zmarł wieloletni kanclerz Wyższej Szkoły Informatyki i zarządzania w Rzeszowie – Stanisław Harpula. Uczelnia poinformowała o tym za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Stanisław-Harpula

Foto: wsiz.rzeszow.pl

Odszedł człowiek związany silnie z naszą uczelnią od początku jej istnienia, ekspert w dziedzinie zarządzania, a także aktywny działacz sportowy. Łączymy się w żałobie z Rodziną i bliskimi Zmarłego – czytamy na stronie WSIiZ-u.

Mgr inż. Stanisław Harpula – absolwent AGH w Krakowie, posiadał wieloletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w odlewniach, gdzie kierował dużymi zespołami pracowniczymi. Ukończył liczne kursy z dziedziny zarządzania, rachunku kosztów, wartościowania pracy, socjologii i psychologii. Współpracował przy tworzeniu najnowocześniejszych technologii odlewania części silników lotniczych, za co został wyróżniony licznymi odznaczeniami resortowymi i państwowymi.

Brał udział w badaniach naukowych nad stopami specjalnymi, jest autorem wielu publikacji z tej dziedziny. Aktywny działacz lokalnego życia sportowego, wieloletni kierownik sekcji piłki nożnej oraz członek Zarządu Klubu Sportowego Stal-Rzeszów, za swoją działalność został odznaczony tytułem “Zasłużonego działacza kultury fizycznej”.

Uroczystości żałobne odbędą się w piątek, 28 grudnia 2018 roku, o godz. 10:30 na Cmentarzu Komunalnym Wilkowyja w Rzeszowie.

26-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.