REKLAMA

Zmarł profesor Krzysztof Kubiak, były dziekan Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zmarł dr hab. inż. Krzysztof Kubiak, były dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Uroczystości pogrzebowe profesora odbędą się w czwartek w Rzeszowie.

2019-01-29_154878595210_1

Foto: pixabay.com

Nie żyje Krzysztof Kubiak, profesor Politechniki Rzeszowskiej, dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa tej uczelni w latach 2008-2012. Był pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim w Katedrze Nauki o Materiałach Politechniki Rzeszowskiej.

Profesor Kubiak był absolwentem Wydziału Metali Nieżleaznych AGH. Pracę zawodową rozpoczął w 1980 roku w WSK „PZL Rzeszów” (obecnie Pratt&Whitney w Rzeszowie). Na Politechnice Rzeszowskiej pracował od 1991 roku. Specjalizował się w inżynierii materiałowej. Kierował 14 projektami badawczymi realizowanymi z zakładami przemysłowymi i jednostkami badawczymi.

Profesor Krzysztof Kubiak to autor i współautor około 130 publikacji naukowych. Był członkiem Zespołu Ekspertów panelu dziedzinowego działającego w dziale Nauk Ścisłych i Technicznych Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Komitetu Sterującego Programu Sektorowego INNOLOT, realizowanego przez NCBiR.

Ceremonia pogrzebowa profesora Krzysztofa Kubiaka odbędzie się 30 stycznia br. (w czwartek) o godz. 10:30 na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie.

Źródło: Politechnika Rzeszowska, secowarwick.com

28-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zmarl-profesor-krzysztof-kubiak-byly-dziekan-politechniki-rzeszowskiej-6518-00r2kc