REKLAMA

Zmarł Mieczysław Maziarz, ceniony na Podkarpaciu lekarz

KOLBUSZOWA / PODKARPACIE. W sobotę 5 grudnia zmarł Mieczysław Maziarz, ceniony na Podkarpaciu lekarz, były senator RP.

Mieczysaw_Maziarz_Kancelaria_Senatu_2005
Foto: Kancelaria Senatu

W wieku 71 zmarł Mieczysław Maziarz. Był cenionym na całym Podkarpaciu lekarzem.

Mieczysław Maziarz urodził się 4 maja 1949 roku w Ulanowie. Od skończenia studiów medycznych na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie, czyli od 1973 roku pracował w szpitalu w Kolbuszowej. Od wielu lat kierował kolbuszowskim oddziałem nefrologii i dializoterapii. Przez pewien okres pełnił funkcję zastępcy dyrektora lecznicy.

Mieczysław Maziarz był oddany pacjentom, służył im bezgranicznie, co wielokrotnie podkreślali w swoich relacjach po pobycie w szpitalu. Zarażał uśmiechem, podtrzymywał na duchu w chorobie, pomagał. Bywało, że sam zawoził pacjentów na operacje.

Oprócz działalności medycznej Mieczysław Maziarz udzielał się jako samorządowiec. Od 1998 roku był radnym powiatu kolbuszowskiego, a w latach 2005-2007 pełnił mandat senatora RP. Próbował również swoich sił w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Pogrzeb śp. Mieczyława Maziarza odbył się We wtorek 8 grudnia, w kolbuszowskiej kolegiacie. Spoczął on na cmentarzu parafialnym przy ulicy Narutowicza w Kolbuszowej.

08-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zmarl-mieczyslaw-maziarz-ceniony-na-podkarpaciu-lekarz-2738-00r2kc