REKLAMA

Zmarł Marcin Zarychta, piłkarz z Podkarpacia. Miał 37 lat

Zmarł Marcin Zarychta, wychowanek Igloopolu Dębica, były bramkarz juniorów i rezerw Wisły Kraków, oraz drużyn: LKS Nagoszyn, LKS Żyraków, Wisłoka Dębica i Kolejarz Stróże. Miał 37 lat.

31050f4ed89045595bbade6737371655
Foto: zrzutka.pl

W sobotę 16 stycznia zmarł Marcin Zarychta, były bramkarz, wychowanek Igloopola Dębica. Klub o śmierci byłego piłkarza poinformował poprzez media społecznościowe.

Wychowanek Igloopolu, grający na pozycji bramkarza Marcin Zarychta. Talent piłkarza został dostrzeżony już w wieku juniorskim, kiedy w wieku 16 lat z Igloopolu przeszedł do krakowskiej Wisły. W latach 1999-2013 reprezentował takie drużyny jak: rezerwy Wisły, LKS Nagoszyn, LKS Żyraków, Wisłoka Dębica i Kolejarz Stróże. Niech Pan Bóg ma Cię w swojej opiece – czytamy na Facebooku Igloopolu Dębica.

 

O śmierci piłkarza informowała też Wisłoka Dębica:

Dzisiaj nad ranem z Wielkiej Brytanii na Parkową dotarła bardzo smutna wiadomość. Mianowicie odszedł od nas Marcin Zarychta, który był jednym z najbardziej utalentowanych bramkarzy jacy występowali kiedykolwiek w Wisłoce. Niezwykle ciężko pogodzić się z zaistniałą sytuacją… Marcin był wychowankiem Igloopolu Dębica. W bardzo młodym wieku trafił do juniorów Wisły Kraków. Następnie wrócił do Dębicy i grał w zespołach z Nagoszyna oraz Żyrakowa. To właśnie stamtąd został dostrzeżony przez sztab szkoleniowy Wisłoki. Na Parkową zawitał w sezonie 2006/2007 i bronił biało-zielonych barw do jesieni 2008/2009. Po serii kapitalnych meczów przeniósł się do Kolejarza Stróże, gdzie wywalczył z zespołem awans do 1. ligi.

 

W Internecie utworzono zbiórkę pieniędzy, które są potrzebne rodzinie do sprowadzenia ciała zmarłego Marcina Zarychty do Polski.

LINK DO ZRZUTKI.

17-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zmarl-marcin-zarychta-pilkarz-z-podkarpacia-mial-37-lat-1307-00r2kc