REKLAMA

Zmarł ksiądz Tomasz Blicharz, wikariusz parafii w Zaczerniu K. Rzeszowa. Miał 39 lat

W szpitalu w Łańcucie zmarł ksiądz Tomasz Blicharz, wikariusz parafii w Zaczerniu koło Rzeszowa. Miał 39 lat.

x-blicharz

Foto: diecezja rzeszowska

Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że 17 października 2020 r. w szpitalu w Łańcucie, w wieku 39 lat, w 14. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Tomasz Blicharz, wikariusz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaczerniu k. Rzeszowa – informuje diecezja rzeszowska.

Ksiądz Blicharz był wieloletnim duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej, katechetą, rekolekcjonistą, dyrektorem Domu Rekolekcyjnego „Effatha” w Zaczerniu. Informacje o dacie i miejscu jego pogrzebu zostaną podane po dokonaniu ustaleń.

Ksiądz Tomasz Blicharz aktywnie wspierał funkcjonowanie klubów sportowych w Zaczerniu.

Dalej nie potrafimy zebrać myśli i pogodzić się z informacją, którą otrzymaliśmy w godzinach porannych. Jeszcze niedawno snuliśmy plany i dyskutowaliśmy o nadchodzących rozgrywkach halowych. Ksiądz Tomasz jak zwykle miał wiele pomysłów, był skory do żartów i tryskał pozytywną energią. Istnienie naszej drużyny od początku było nierozerwalnie złączone z osobą księdza. To on zbudował nasz zespół od podstaw i na swoje barki wziął ciężar związany z organizacja i funkcjonowaniem klubu. Przede wszystkim jednak lokalna społeczność straciła wielkiego pasjonata sportu, dobrego człowieka i wspaniałego duszpasterza, którego wszyscy znajomi i podopieczni zawsze będą wspominać z radością w sercu i uśmiechem na ustach… – napisał na Facebooku klub KS Zaczernie Futsal Team.

– Dusza człowiek, zawsze uśmiechnięty, często pojawiający się na meczach naszego Klubu KS Zaczernie, a czasem również występujący w jego barwach. Osoba zawsze służąca pomocą i bezproblemowo zjednująca sobie sympatię otoczenia – czytamy na profilu klubu piłkarskiego KS Zaczernie.

 

 

Źródło: diecezja rzeszowska, KS Zaczernie / Facebook, KS Zaczernie Futsal Team / Facebook

18-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zmarl-ksiadz-tomasz-blicharz-wikariusz-parafii-w-zaczerniu-k-rzeszowa-mial-39-lat-8455-00r2kc