Złoty medal studentów UR na mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim (FOTO, VIDEO)

Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego rewelacyjnie zaprezentowali się w Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim, które 6-7 maja odbyły się w Warszawie. W kategorii Uniwersytetów drużynowo zdobyli złoty medal.

drużyna 2021

Oprócz złotego medalu w kategorii uniwersytetów, dwaj reprezentanci UR zdecydowanie zdominowali najważniejszą kategorię OPEN. Po wspaniałym finiszu dwa pierwsze miejsca zajęli Piotr Kotyla (2:49,00) i Bartłomiej Paczkowski (2:50,1). Obaj panowie dodatkowo otrzymali medale klasyfikacji indywidualnej wśród uniwersytetów.

W skład złotej drużyny, oprócz tej dwójki, weszli: Tomasz Hulewicz, Piotr Świeczka, Maciej Tomaszewski, Dawid Kijowski, Anatol Lejko, Tomasz Piasecki oraz startujący trener Miłosz Szczudło.

Drużyna studentek: Magdalena Hulewicz, Monika Sieńko, Ania Podraza, Eryka Kawa oraz Ewelina Kic, zajęła siódme miejsce.

Studenci w zawodach ścigali się na 1000 metrów w seriach po dziesięć osób, według czasów, które zostały zadeklarowane przed zawodami.

Mamy bardzo mocną drużynę, która cały czas się wzmacnia. Piotr Kotyla po starcie w roku poprzednim, gdzie zwyciężył w kategorii uniwersytetów, był w roli jednego z faworytów. Przed biegiem finałowym, w którym wystąpił również nasz Bartłomiej Paczkowski wiedziałem, że może być dobrze. Bałem się jedynie, że chłopaki już od startu za bardzo wypalą do przodu, zwłaszcza Bartek, dla którego był to debiut w imprezie tej rangi. Na szczęście doskonale utrzymali ustalona wcześniej dyscyplinę taktyczną i nie wdali się w ściganie podczas pierwszej połowy dystansu. Zachowali siły i zwłaszcza Piotr, który na sto metrów przed, metą był czwarty zaatakowali w samej końcówce w sposób wręcz książkowy – mówił zadowolony z wyników trener Miłosz Szczudło.

Źródło, foto: materiały prasowe Uniwersytetu Rzeszowskiego