REKLAMA

Złote Medale za Długoletnią Służbę pracownikom Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach

BOLESTRASZYCE / PODKARPACIE. Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła Złote Medale za Długoletnią Służbę pracownikom Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach.

foto: Urząd Wojewódzki

Uroczyste wręczenie odbyło się 24 września br. w Domu Kalwarii znajdującym się na terenie Arboretum. Medalami odznaczono ośmiu pracowników za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonała wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka. Na zakończenie uroczystości wicewojewoda podziękowała za zaangażowanie i wrażliwość w codziennej pracy nad utrzymaniem ogrodów.

foto: Urząd Wojewódzki

– Tu jednoczy się historia z czasem współczesnym. To miejsce kultury i sztuki, to piękny zadbany ogród, dający wiele radości i satysfakcji zarówno osobom zarządzającym, pracownikom, jak i naszemu społeczeństwu. W tym miejscu można przyglądać się naturze, na moment zatrzymać, dojrzeć piękno przyrody, spokoju oraz innego wymiaru rzeczywistości. Pamiętajmy o naturze, o budowaniu miejsc pięknych, które możemy przekazać młodym pokoleniom, ucząc trwałości i tradycji. Bardzo dziękuję za to wspaniałe miejsce i wielkie serce, które w nim bije.

foto: Urząd Wojewódzki

uzeum Przyrodnicze w Bolestraszycach  obejmuje park i dwór zamieszkały w XIX w. przez malarza Piotra Michałowskiego. Swym obszarem obejmuje również dziewiętnastowieczny fort dawnej Twierdzy Przemyśl. Znajdują się w nim zarówno wiekowe drzewa pozostałe po dawnych ogrodach zamkowych, jak i nowe nasadzenia rodzimych drzew oraz rzadkich, zagrożonych wyginięciem, czy będących pod ochroną roślin.

Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

25-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

zlote-medale-za-dlugoletnia-sluzbe-pracownikom-arboretum-i-zakladu-fizjografii-w-bolestraszycach-7696