REKLAMA

Ziobro wyraził nadzieję, że PiS poprze Warchoła w wyborach

Zbigniew Ziobro komentował na antenie Polsat News kandydaturę Marcina Warchoła. Lider Solidarnej Polski wyraził nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi partyjnego kandydata i poprze obecnego wiceministra sprawiedliwości w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Przechwytywanie_129
Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Wybory w Rzeszowie pojawiły się nagle i zaskakująco dla wszystkich. Równie nagła i niezwykle miła dla nas była informacja, że pan prezydent Ferenc z racji bardzo dobrej współpracy, jaką nawiązał na przestrzeni ostatnich lat z ministrem Warchołem, zaproponował, aby kandydatem na prezydenta z jego poparciem był właśnie minister Warchoł – mówił w Polsat News Zbigniew Ziobro.

Ustępujący prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc poparcia Marcinowi Warchołowi udzielił w dniu ogłoszenia swojej rezygnacji, czyli w środę 10 lutego.

Będę startował jako kandydat obywatelski, bezpartyjny i niezależny. Rezygnuję z polityki warszawskiej na rzecz pracy dla Rzeszowa. Chcę wykorzystać moje bogate doświadczenia w pracy w rządzie, w sejmie, u Rzecznika Praw Obywatelskich. I chcę, żebyśmy wspólnie, razem dalej Rzeszów rozwijali. Moją partią od dzisiaj jest Rzeszów – oświadczył wówczas Marcin Warchoł.

Zbigniew Ziobro w rozmowie z Polsat News został zapytany, czy o przedterminowych wyborach w Rzeszowie rozmawiał z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Ten odpowiedział, że wykonał telefon do prezesa PiS i zachęcał, by w Rzeszowie Zjednoczona Prawica nie wystawiała partyjnego kandydata.

Już teraz wiemy, że prawdopodobnie tak się nie stanie. W czwartek struktury Okręgu nr 23 – Rzeszów Prawa i Sprawiedliwości przesłały do centrali partii swoje jednogłośne stanowisko o konieczności wskazania własnego kandydata na prezydenta Rzeszowa po rezygnacji Tadeusza Ferenca.

Jest dla nas, jako struktur okręgowych, naturalne i oczywiste, że Prawo i Sprawiedliwość już niebawem zaprezentuje własnego kandydata, który stanie do rywalizacji o urząd Prezydenta Miasta. Analizując dotychczasowe wyniki wyborcze, chociażby z ostatnich rozstrzygnięć parlamentarnych czy na Prezydenta Polski, widzimy w Rzeszowie bardzo duże zaufanie dla naszej formacji. Dzisiaj chcemy to zaufanie przekuć w zwycięstwo – wskazał marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezes Zarządu okręgu rzeszowskiego Prawa i Sprawiedliwości.

 

Zbigniew Ziobro wyraził nadzieję, że PiS jeszcze zmieni zdanie.

Pan minister Warchoł nie będzie kandydatem Solidarnej Polski. Będzie kandydatem obywatelskim z poparciem pana prezydenta Ferenca i wszystkich sił, które zdecydują się udzielić mu takiego mandatu poparcia – mówił dla Polsat News minister sprawiedliwości.

– Apele o wspólnego kandydata, zdaje się, że nie przekonały kolegów z PiS. Jeszcze jest czas i mam nadzieję, że przyjdzie refleksja – podkreślił Ziobro.

 

Źródło: red., Polsat News

Oprac. Kacper Ciuba

19-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.